Slovan Bratislava

Slovan Bratislava | foto: ČTK

Uhrinova premiéra ve Slovanu Bratislava skončila jasným vítězstvím

• 6
Souboj mistrovského Slovanu Bratislava s nováčkem ze Senice v předehrávce úvodního kola slovenské ligy skončil hladkým vítězstvím favorita 3:0.

Do nové sezony tak obhájci titulu vstoupili úspěšně pod vedením trenéra Dušana Uhrina staršího, jenž převzal tým v polovině června.

Slovan pod bývalým koučem české reprezentace vyhrál v novém ročníku už druhý soutěžní zápas. Ani před týdnem v duelu o Superpohár český brankář David Bičík neinkasoval a bratislavský celek porazil 2:0 vítěze poháru MFK Košice.

Pro Slovan byl dnešní duel zároveň generálkou na úvodní zápas druhého předkola Ligy mistrů, v němž se ve středu utká s bosenským klubem Zrinjski Mostar.

První gól sezony Corgoň ligy dnes na Tehelném poli vstřelil symbolicky nejlepší střelec minulého ročníku Masaryk, jenž otevřel skóre tři minuty před přestávkou. Pojistku přidal po hodině hry další kanonýr Halenár a výsledku dal konečnou podobu Kozák.

V úvodu slovenské fotbalové ligy se střelecky dařilo českým obráncům. O vítězství Prešova na hřišti Petržalky rozhodl Michal Ščasný, jenž dal svůj první gól v Corgoň lize, kde působí od loňského léta. Syn trenéra Zdeňka Ščasného se trefil v 83. minutě a Prešov vyhrál 1:0.

Bývalý slávistický obránce Ondřej Šourek poslal Žilinu v zápase s Nitrou už ve čtvrté minutě do vedení, o které úřadující vicemistr přišel až v závěru. V 68. minutě odpověděl na Šourkovu hlavičku Šimonek.

Slovenská fotbalová liga - 1. kolo:
Slovan Bratislava - Senica 3:0 (42. Masaryk, 63. Halenár, 70. Kozák).
Petržalka - Prešov 0:1 (83. Ščasný), Ružomberok - Dubnica 1:1 (6. Sivčevič - 64. Zápotoka), Košice - Dunajská Streda 2:0 (24. Novák, 63. Škutka), Žilina - Nitra 1:1 (4. Šourek - 68. Šimonek), Trnava - Banská Bystrica 0:0.