Inter Milán - Udine: Crespo dává gól

Inter Milán - Udine: Crespo dává gól - Hernan Crespo (vlevo) z Interu Milán slaví gól, gólman Morgan De Sanctis z Udine je bezmocný. | foto: Reuters

Udine ukončilo sérii výher Interu Milán

• 30
Řím - Fotbalisté Udine, v jejichž dresu se v závěru zápasu objevil i střídající Tomáš Zápotočný, ukončili v italské lize famózní sérii Interu Milán, který vyhrál sedmnáct zápasů za sebou. Lídr italské ligy ve 26. kole remizoval doma na San Siru 1:1 a nezvítězil poprvé od 22. října. Tehdy remizoval 0:0 právě v Udine.

Hosté dnes navíc sahali ještě po větší senzaci, když se hned dvě minuty po přestávce dostali do vedení po efektních "nůžkách" Oboda. V 66. minutě se sice podařilo hlavou srovnat Crespovi, na tříbodový zisk však Inter tentokrát nedosáhl.

Poslední čtvrthodinu strávil na trávníku milánského velkoklubu český obránce Tomáš Zápotočný, jenž přišel na hřiště místo Motty.

Ztráta bodů nemusí nicméně Inter příliš mrzet z hlediska boje o titul, neboť nevyhrál ani druhý AS Řím a ztrácí tak stále 14 bodů.

Římané neuspěli na hřišti Chieva. Domácí tým už nad favoritem vedl o dvě branky a od totálního propadáku zachránil druhé mužstvo tabulky jeho kapitán Francesco Totti, jenž dvěma góly zajistil alespoň remízu 2:2.

Vyhrát nedokázalo ani třetí Palermo, které uhrálo bezgólovou plichtu se stále se lepšícím AC Milán.

Hosté, kterým kvůli nakopnutému kotníku chyběl český reprezentant Marek Jankulovski, na Sicílii dokonce sahali po výhře.

V 9. minutě však Kaká neproměnil penaltu, a když střídající Ronaldo v závěru nastřelil jen břevno, skončilo utkání bezbrankovou remízou.

Remízu zachraňovala Fiorentina i s Tomášem Ujfalušim v základní sestavě. Na hřišti Regginy vyrovnal na 1:1 z penalty Rumun Mutu tři minuty před vypršením řádné hrací doby.

V duelu týmů, jež po víkendovém kole odvolaly trenéry, porazil FC Turín 1:0 Cagliari. Kouči Giannimu de Biasimu se tak povedl návrat do klubu, který v minulé sezoně dovedl do Serie A, a jeho svěřenci po šesti porážkách za sebou slavili výhru.

Výsledky - 26. kolo:
Ascoli - Parma 0:0, Chievo - AS Řím 2:2
(17. Bogdani, 33. Semioli - 34. a 48. Totti), Empoli - Messina 3:1 (14. a 62. Saudati, 35. Marzoratti - 89. Alvarez), FC Turín - Cagliari 1:0 (23. Bovo), Lazio Řím - Catania 3:1 (60. Panděv, 88. Siviglia, 90. Rocchi - 17. Colucci), Palermo - AC Milán 0:0, Reggina - Fiorentina 1:1 (57. Foggia - 87. Mutu z pen.), Sampdoria Janov - Bergamo 2:1 (71. Bazzani, 82. Volpi z pen. - 9. Ventola), Siena - Livorno 0:0,  Inter Milán - Udine 1:1 (66. Crespo - 47. Obodo).