Paul Scholes (vlevo) a kapitán Manchesteru United Ryan Giggs se radují z další branky do sítě městského rivala Manchesteru City. | foto: AP

Tévezovy góly City nestačily, ve finále poháru je Manchester United

• 7
Díky přesné hlavičce Wayna Rooneyho z druhé minuty nastavení postoupili fotbalisté Manchesteru United do finále anglického Ligového poháru. V dnešní odvetě porazili městského rivala Manchester City 3:1, s nímž v prvním zápase před týdnem prohráli 1:2.

Obhájci trofeje a úřadující angličtí šampioni se utkají 28. února ve finále ve Wembley s Aston Villou.

Před týdnem dal Manchesteru United oba góly jeho bývalý hráč Carlos Tévez a také dnes se argentinský útočník prosadil. Čtvrthodiny před koncem se dostal před Ria Ferdinanda a v akrobatické pozici snížil na 1:2, což by znamenalo prodloužení.

Tuto variantu však odmítl Rooney, jenž má v současnosti rovněž skvělou střeleckou formu. Po víkendové čtyřgólové kanonádě proti Hullu se trefil v nastavení po centru Ryana Giggse.

Vyhecované derby provázely násilnosti fanoušků, manchesterská policie zatkla v úterý a dnes 11 lidí. Podle agentury AP navíc trefila při zápase útočníka City Craiga Bellamyho lahev a mince.

Manchester United - Manchester City 3:1 (0:0)

Branky: 52. Scholes, 71. Carrick, 90.+2 Rooney - 76. Tévez. První zápas 1:2, postoupil Manchester United.