Bas Dost

Bas Dost | foto: AP

Sporting před odvetou v Plzni vyhrál v lize, oba góly dal Dost

• 0
Fotbalisté Sportingu Lisabon zvítězili v 26. kole portugalské ligy na hřišti Chavesu 2:1 a naladili se na čtvrteční odvetu osmifinále Evropské ligy v Plzni. Oba góly hostů dal střídající nizozemský útočník Bas Dost, který v poslední době nehrál kvůli svalovému zranění.

Dost se krátce po příchodu na hřiště prosadil v 62. minutě po Ribeirově centru z levé strany, v gólové hlavičce mu na malém vápně nezabránila ani trojice soupeřů. V 87. minutě využil nejlepší střelec Sportingu dalšího zaváhání obrany Chavesu, domácí pak už jen snížili z pokutového kopu.

Lisabonský celek je dál třetí se ztrátou pěti bodů na vedoucí Porto, kterému podlehl v minulém kole.

Sporting nastoupil v sestavě: Rui Patrício - Battaglia, Coates, Mathieu, Bruno César (14. Agbenyenu) - Gelson Martins, William Carvalho, Mišič (56. Dost), Ruiz - Montero (77. Palhinha), Rúben Ribeiro.

Témata: Gelson Martins