Dani Carvajal (uprostřed) z Realu Madrid a Alfonso Pedraza (vpravo) z...

Dani Carvajal (uprostřed) z Realu Madrid a Alfonso Pedraza (vpravo) z Villarrealu stíhají balon. | foto: Reuters

Vaclík dvakrát inkasoval, přesto slaví. Barcelona padla, Real remizoval

• 4
V lize nastoupil český brankář Tomáš Vaclík teprve podruhé, v celé sezoně chytal za Sevillu třetí soutěžní zápas - a i když od Viga dostal dva góly, mohl slavit výhru 4:2. Real Madrid v 10. kole remizoval s Villarrealem, Barcelona v sobotním šlágru podlehla Atlétiku.

Sevilla začala aktivně a šla do vedení po pěti minutách hry. Vaclíka však poté dokázali překonat Iago Aspas s Nolitem.

Obrat zahájili domácí v nastaveném čase prvního dějství, kdy vyrovnal Júsuf En-Nesjrí. Hosté už si mysleli na bod, když slepenými brankami mezi 85. a 87. minutou Sevilla vybojovala čtvrté vítězství v ročníku.

Real po dvou minutách hry vedl zásluhou první branky útočníka Mariana v sezoně. Bez kapitána Sergia Ramose i nejlepšího střelce týmu Karima Benzemy, který se prosadil v posledních čtyřech soutěžních zápasech Realu, ale hosté zápas k výhře nedovedli. Čtvrt hodiny před koncem fauloval brankář Thibaut Courtois a následnou penaltu proměnil v pátou trefu v sezoně Gerard Moreno.

Přestože Villarreal v druhé půli střelecky dominoval, kouč Realu Zinédine Zidane mínil, že jeho tým mohl získat všechny body. „Zasloužili jsme si mnohem víc vzhledem k tomu, jak jsme především v prvním poločase hráli. Jsem naštvaný, že máme jen bod potom, jak jsme se snažili.“

Obhájce titulu zvítězil jen v šesti z 12 zápasů ve všech soutěžích a v tabulce je čtvrtý.

Atléticu zařídila tři body branka belgického záložníka Yannicka Carrasca ze třetí minuty nastavení prvního poločasu. Svěřenci Diega Simeoneho jsou druzí za San Sebastianem jen kvůli horšímu skóre. Barcelona, kterou v létě převzala klubová legenda Ronald Koeman, získala pouze 11 bodů v úvodních osmi duelech a náleží jí 10. příčka. Katalánci navíc přišli o Gerarda Piquého, který zápas nedohrál kvůli zranění kolena.

Sobotní zápasy 10. kola: Levante - Elche 1:1 (12. Melero - 64. Tete), Villarreal - Real Madrid 1:1 (76. Moreno z pen. - 2. Mariano), FC Sevilla - Vigo 4:2 (5. Koundé, 45.+3 En-Nesjrí, 85. Escudero, 87. El Haddadi - 10. Aspas, 36. Nolito), Atlético Madrid - FC Barcelona 1:0 (45.+3 Carrasco)

Levante UD - Elche CF 1:1 (1:0)

Branky: 12. Melero - 64. Morente. Rozhodčí: Figueroa – Martínez, Carreño. ŽK:40. C. Clerc - 39. Boyé, 67. Morente, 80. González, 88. Mfulu.

Levante UD Aitor Fernández – Son, Vezo (81. Ó. Duarte), Postigo, C. Clerc – De Frutos (75. Martí), Malsa, Melero (75. Radoja), Campaña – Goméz (65. Rochina), Morales (C) (81. S. León).

Elche CF Badía – Josan, Barragán, Verdú (C), Josema, González – Morente, Marcone, Guti (79. Mfulu) – Boyé (90+2. Carrillo), Milla.

Villarreal CF - Real Madrid CF 1:1 (0:1)

Branky: 78. G. Moreno - 3. M. Díaz. Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Sánchez. ŽK:90+3. Pino - 70. Nacho Fernández, 90+3. Kroos.

Villarreal CF Asenjo – M. Gaspar (C) (90. Peña), Albiol, P. Torres, Pedraza (63. Estupiñán) – Parejo, Iborra, Trigueros (62. Pino) – G. Moreno, Bacca (62. Chukwueze), Moisés Gómez (90. Kubo).

Real Madrid CF Courtois – Carvajal, Nacho Fernández, Varane (C), F. Mendy – Modrić, Kroos, Ödegaard (65. Isco) – L. Vázquez, M. Díaz (87. Asensio), E. Hazard (64. Vinícius Júnior).

Sevilla FC - Real Club Celta de Vigo 4:2 (2:2)

Branky: 6. Koundé, 45+3. Nasjrí, 86. Escudero, 88. Munir - 11. Aspas, 37. Nolito. Rozhodčí: Soto – Álvarez, Porras. ŽK:3. Navas, 74. Escudero - 55. Denis Suárez, 73. Mallo.

Sevilla FC Vaclík – Navas, Koundé, Diego Carlos, Acuňa (34. Escudero) – Rakitić, Fernando, Jordán (81. Idrissi) – Ocampos (81. Óscar Rodríguez), Nasjrí (68. Munir), Ó. Torres (68. L. de Jong).

Real Club Celta de Vigo Blanco – Mallo, Aidoo (43. N. Araujo), Murillo, Olaza – Méndez, Tapia, Denis Suárez, Nolito – S. Mina, Aspas.

Atlético Madrid - FC Barcelona 1:0 (1:0)

Branky: 45+3. Carrasco. Rozhodčí: J. Munuera Montero. ŽK:9. Koke, 26. Carrasco, 79. Savić, 80. J. Giménez.

Atlético Madrid Oblak – Hermoso, J. Giménez, Savić, Trippier – M. Llorente (73. D. Costa), Koke (C), Saúl, Carrasco (90+1. Felipe) – Félix (84. Lemar), Á. Correa (84. Kondogbia).

FC Barcelona ter Stegen – Roberto, Piqué (62. Dest), Lenglet, Alba – F. de Jong, Pjanić (83. Braithwaite) – Pedri (57. Coutinho), Messi (C), O. Dembèlé – Griezmann (83. Trincão).