Fotbalisté Atlética Madrid Antoine Griezmann (čelem) a Sergio Camello slaví gól do sítě Levante. | foto: Reuters

Atlético dohnalo ztrátu navzdory oslabení, čtvrté místo má Valencie

• 4
Fotbalovou Ligu mistrů si kromě favoritů Barcelony, Realu a Atlétika Madrid zahraje také Valencie. Vítězstvím 2:0 na hřišti Valladolidu si její fotbalisté zajistili čtvrté místo ve španělské lize, páté je Getafe, šestá končí Sevilla s českým brankářem Tomášem Vaclíkem.

Valencii by nakonec stačil k udržení čtvrtého místa i nerozhodný výsledek, protože Getafe v souběžně hraném utkání jen remizovalo s Villarealem 2:2. Hosté si ale po brankách Solera a Rodriga odvezli ze hřiště již zachráněného Valladolidu všechny tři body.

Getafe postoupilo z páté příčky do Evropské ligy stejně jako Sevilla, kterou ale čeká předkolo. Andaluský celek si poradil doma s Bilbaem, které tím přišlo o účast v pohárech. Vítěznou branku vstřelil útočník Ben Yedder, s 18 góly nejlepší střelec týmu. Vaclík vychytal čisté konto po třech zápasech.

Kvalifikaci Evropské ligy si místo Bilbaa zahraje Espaňol, který porazil 2:0 dalšího přímého konkurenta San Sebastian. Menší z barcelonských klubů se představí v evropských pohárech poprvé od sezony 2006/07, kdy hrál finále tehdejšího Poháru UEFA.

Angel Correa z Atlética Madrid (s číslem 10) dostává v zápase s Levante...
Antonio Luna z Levante (vpravo) se snaží zablokovat střelu Juanfrana z Atlética...

Druhé Atlético Madrid remizovalo na hřišti Levante 2:2, poté co v oslabení smazalo dvoubrankové manko.

V pruhovaném dresu odehrál poslední utkání hvězdný útočník Antoine Griezmann, který v týdnu oznámil úmysl po pěti letech opustit klub. Levante v utkání potvrdilo dvěma góly v prvním poločase dobrou formu v závěru sezony. Vicemistr hrál navíc od 51. minuty bez vyloučeného Correy, který po odpískání nakopl protihráče, přesto dokázal vyrovnat. V 69. minutě snížil prudkou ránou zpoza vápna Rodrigo a deset minut před koncem skóroval při debutu v La Lize osmnáctiletý útočník Sergio Camello.

Levante potvrdilo dvěma góly v prvním poločase dobrou formu v závěru sezony. Po rohovém kopu se prosadil Cabaco a druhou trefu přidal Roger, jenž vystihl chybnou rozehrávku soupeře.

Atlético hrálo od 51. minuty bez vyloučeného Correy, který po odpískání nakopl protihráče, přesto dokázalo vyrovnat. V 69. minutě snížil prudkou ránou zpoza vápna Rodrigo a deset minut před koncem skóroval při debutu v La Lize osmnáctiletý útočník Sergio Camello.

Už jistě sestupující týmy Huescy a Vallecana doprovodí do druhé ligy Girona, která prohrála 1:2 na hřišti Alavése. Sestup po dvou letech v nejvyšší soutěži neodvrátil ani uruguayský kanonýr Stuani, který je s 19 góly na pátém místě tabulky střelců.

Sobotní výsledky 38. kola: Levante - Atlético Madrid 2:2 (6. Cabaco, 36. Roger - 68. Rodrigo, 79. Camello), Espaňol Barcelona - San Sebastian 2:0 (58. Rosales, 65. Wu Lej), FC Sevilla - Bilbao 2:0 (44. Ben Yedder, 90.+2 El Haddadi), Getafe - Villarreal 2:2 (13. Portillo, 76. Maksimovič - 44. Iborra, 87. Moreno), Valladolid - Valencie 0:2 (36. Soler, 52. Rodrigo), Alavés - Girona 2:1 (40. Wakaso, 83. Calleri - 86. Portu), Huesca - Leganés 2:1 (55. a 83. Mantovani - 39. vlastní Mantovani), Vigo - Vallecano 2:2 (82. z pen. a 90.+2 Aspas - 29. Embarba z pen., 71. Medran).

Levante UD - Atlético Madrid 2:2 (2:0)

Branky: 6. Cabaco, 36. Martí - 68. Rodri, 79. Camello. Rozhodčí: Iglesias – Costoya, Alcoba. ŽK:40. Montero. ČK:51. Á. Correa.

Levante UD Koke – Cabaco, Vezo, Chema – Pedro López (C) (78. Morales), Rochina (33. Manzanara), Campaña, E. Bardhi, Luna (72. Simon) – Martí, Dwamena.

Atlético Madrid Adán – Juanfran (C), Godín, Montero (75. Mollejo), Luís – Koke, Rodri, Partey (46. Camello), Lemar (63. Vitolo) – Á. Correa, Griezmann.

Real Valladolid - Valencia CF 0:2 (0:1)

Branky: 36. Soler, 53. Rodrigo. ŽK:26. B. Fernández - 11. Gayá, 21. Diakhaby, 41. Guedes.

Real Valladolid Y. Rodríguez – Antoñito, Fernández, Olivas, Delgado – B. Fernández (C) (84. F. Calero), Alcaraz (68. Míchel) – Keko (74. Ünal), D. Verde, T. Villa – Čop.

Valencia CF Doménech – Wass, Diakhaby, Gabriel, Gayá – Soler, Parejo (C), Coquelin (59. Kondogbia), Guedes – S. Mina (68. Torres), Rodrigo (64. Gameiro).

Espanyol Barcelona - Real Sociedad San Sebastian 2:0 (0:0)

Branky: 57. Rosales, 64. Lej. ŽK:61. V. Gómez, 65. Lej, 90+2. Sergio García - 36. D. Llorente, 81. A. Elustondo.

Espanyol Barcelona Diego López – Rosales, Naldo, Hermoso, Pedrosa – Granero (C), Roca, Darder (53. V. Gómez) – Melendo (88. Puado) – Lej (80. Sergio García), Iglesias.

Real Sociedad San Sebastian Rulli – Muñoz, H. Moreno, D. Llorente (64. Illarramendi), A. Elustondo – Zubeldia, Pardo (64. Januzaj) – Barrenetxea Muguruza (73. Juanmi), Merino, Oyarzabal (C) – José.

Sevilla FC - Athletic Bilbao 2:0 (1:0)

Branky: 44. Ben Yedder, 90+2. Munir. ŽK:36. Rog, 60. Gnagnon, 60. Navas - 19. Dani García, 29. Raúl García.

Sevilla FC Vaclík – Navas, Kjaer, Mercado, Escudero – Rog (46. Gnagnon), Amadou – Aleix Vidal (81. Nolito), F. Vázquez (69. Gil), Munir – Ben Yedder.

Athletic Bilbao Herrerín – Capa, Yeray, I. Martínez, Balenziaga (56. I. Gómez) – Beñat, Dani García (76. San José) – Muniain, Raúl García, Berchiche – I. Williams (76. Aduriz).

Deportivo Alavés - Girona FC 2:1 (1:0)

Branky: 40. Wakaso, 83. Calleri - 86. Portugués. Rozhodčí: Melero – Torre, Martínez. ŽK:45. Pina, 55. Calleri, 56. Rolán - 33. Soni, 58. Muniesa, 64. Planas.

Deportivo Alavés Sivera – Vigaray, Laguardia, Navarro, Marín – Pina, Wakaso, García (C), Jony (85. A. Blanco) – Rolán (73. Twumasi), Calleri (85. Guidetti).

Girona FC Iraizoz – Espinosa, Alcalá, Planas (66. Aday), Muniesa – Granell (C), Pons – Portugués, Soni (46. Roberts), V. Fernández – Lozano (37. Doumbia).

Getafe CF - Villarreal CF 2:2 (1:1)

Branky: 14. Portillo, 76. Maksimović - 44. Iborra, 88. G. Moreno. Rozhodčí: Estrada – Aguilar, Martín. ŽK:57. Maksimović, 90+2. Damián Suárez - 24. Álvaro González, 24. Andrés Fernández, 46. Iborra.

Getafe CF Soria – Damián Suárez, Bruno González, Cabrera, Foulquier – Portillo (84. Šibasaki), Maksimović, Arambarri, Duro (56. Ángel Rodríguez) – J. Molina, Jaime Mata (68. Sáiz).

Villarreal CF Andrés Fernández – Quintilla, Álvaro González, Ra. Funes Mori, J. Costa – Raba, Fuego (71. Cazorla), Iborra, Trigueros, Pedraza – Bacca (61. G. Moreno).

SD Huesca - CD Leganés 2:1 (0:1)

Branky: 55. Mantovani, 84. Mantovani - 39. Mantovani. Rozhodčí: J. Arberola – I. Hernández, M. Cerdán. ŽK:17. Omeruo. Diváci: 5575.

SD Huesca Jovanović – Galán, Diéguez, Etxeita (30. Mantovani), Y. Herrera – Moisés Gómez, Rivera, Melero (60. Camacho) – Añor (71. Gallar), Gallego, Ávila.

CD Leganés Lunin – D. Reyes, Omeruo (52. Muňoz), Tarín – R. Pérez – Juanfran, Óscar Rodríguez, Vesga, V. Kravec (81. Szymanowski) – Carrillo (66. Nasjrí), Braithwaite.

Real Club Celta de Vigo - Rayo Vallecano 2:2 (0:1)

Branky: 82. Aspas, 90+2. Aspas - 29. Embarba, 72. Medrán. Rozhodčí: Mateu – Cebrián, De Francisco. ŽK:4. Agbo, 38. Á. García, 78. Catena, 85. Dimitrievski. Diváci: 21 607.

Real Club Celta de Vigo Blanco – Mallo (C), N. Araujo, Cabral, Olaza – Méndez (75. Jozabed), Yokuşlu, Lobotka (84. Sisto), Boudebouz (60. Boufal) – Aspas, Gómez.

Rayo Vallecano Dimitrievski – Advíncula, Velázquez, Catena, Akieme – Agbo (57. Mario Suárez), Medrán – Embarba (C) (90. Guerra), Pozo, Á. García (83. Bébé) – De Tomás.