Polský útočník Robert Lewandowski z Barcelony leží na trávníků po souboji s přeisilou protivníků z Bilbaa. | foto: AP

Barcelona vydřela výhru v Bilbau, Real Madrid otočil zápas proti Espaňolu

• 4
Barcelona zvládla těžký zápas na stadionu Athleticu Bilbao, vyhrála 1:0 gólem brazilského útočníka Raphinhy ze závěru prvního poločasu a před Realem Madrid dál vede tabulku španělské ligy o devět bodů. Obhájce titulu po dvou remízách vyhrál, když v 25. kole otáčel proti Espaňolu Barcelona.

Barcelona měla štěstí, Bilbao v závěru srovnalo, ale videorozhodčí gól neuznal kvůli ruce Muniaína.

Výhru Realu 3:1 zařídilo brazilské duo Vinícius Jr. a Eder Militao, trefil se také Marco Asensio.

Real v předchozích dvou kolech uhrál jen remízy, proti Espaňolu inkasoval už v osmé minutě. Nejlepší střelec hostů Joselu se po centru dostal ke střele ve vápně a z voleje přesně trefil horní roh branky bezmocného Courtoise. Favorit ale výsledek otočil ještě v prvním poločase.

Nejprve po individuálním průniku přesně vystřelil Vinícius, pár minut před přestávkou se hlavou prosadil Militao. V druhém dějství mířil nad Kroos, o pár minut později trefil Rodrygo z přímého kopu břevno. Ve třetí minutě nastavení potvrdil výhru domácích Asensio.

Výsledky 25. kola: Real Madrid - Espaňol Barcelona 3:1 (22. Vinícius Júnior, 39. Militao, 90.+3 Asensio - 8. Joselu), Elche - Valladolid 1:1 (90.+6 Tete Morente - 4. Larin), Celta Vigo - Vallecano 3:0 (51. a 85. Aspas, 52. vlastní Ciss), Valencie - Pamplona 1:0 (74. Kluivert), Mallorca - San Sebastian 1:1 (50. I Kang-in - 3. Fernández), FC Sevilla - Almería 2:1 (45.+2 Ocampos, 73. Lamela - 2. Akieme), Villarreal - Betis Sevilla 1:1 (55. Pino - 38. Iglesias), Bilbao - FC Barcelona 0:1 (45.+1 Raphinha).

20.Elche25271619:4913

Real Madrid CF - Espanyol Barcelona 3:1 (2:1)

Branky: 22. Vinícius Júnior, 39. Militão, 90+3. Asensio - 8. Joselu. Rozhodčí: Figueroa – Carreño, Villate. ŽK:32. Vinícius Júnior, 86. Ceballos, 88. Carvajal - 18. Cabrera, 56. Ó. Gil.

Real Madrid CF Courtois – Carvajal, Militão, Na. Fernández, Camavinga – Kroos (74. Ceballos), Tchouaméni (74. Rüdiger), Modrić (C) (72. Asensio) – Valverde, Rodrygo, Vinícius Júnior (90. Rodriguez).

Espanyol Barcelona F. Pacheco – Ó. Gil (69. Pierre-Gabriel, 85. A. Vidal), S. Gómez (85. Melamed), Montes, Cabrera – R. Sánchez (75. Puado), V. Souza, Gragera (75. De. Suárez), Darder (C) – Joselu, Braithwaite.

Elche CF - Real Valladolid 1:1 (0:1)

Branky: 90+6. Morente - 4. Larin. Rozhodčí: Díaz de Mera – Iglesias, Estrada.. ŽK:20. Gumbau, 71. Morente, 90+6. P. Milla, 90+12. Mascarell - 72. Plano, 90+5. Mesa, 90+11. Larin, 90+11. Hongla. ČK:90+10. Mesa, 90+11. Hongla. Diváci: 18 972.

Elche CF Badía – Carmona (46. Morente), Palacios, Roco (86. Ni. Fernández), Magallán, Clerc (63. L. Blanco) – Gumbau (72. Guti), Mascarell, Fidel (C) – Boyé, Nteka (46. Ponce).

Real Valladolid Asenjo – Fresneda, J. Fernández (C) (62. J. Sánchez), al-Jámiq, Olaza (73. Escudero) – Aguado (57. Mesa), Plata – I. Sánchez (63. Machís), Hongla, Plano (73. K. Pérez) – Larin.

Celta Vigo - Rayo Vallecano 3:0 (0:0)

Branky: 51. Aspas, 54. Ciss, 86. Aspas. ŽK:11. Beltrán, 76. M. Rodríguez - 23. Comesaña, 45. Balliu.

Celta Vigo I. Villar – K. Vázquez, Aidoo, Núñez, Galán – C. Pérez (85. Solari), Beltrán, Veiga (73. Larsen), de la Torre (72. Cervi) – Seferović (72. M. Rodríguez), Aspas (88. Paciência).

Rayo Vallecano Dimitrievski – Balliu (67. Salvi), Lejeune, Catena, Fran García – Ciss (60. Camello), Comesaña (60. Valentín) – Palazón (83. J. Pozo), Trejo, Álvaro García – de Tomás (68. Falcao).

Valencia CF - CA Osasuna 1:0 (0:0)

Branky: 74. Kluivert. Rozhodčí: Villanueva – Mateo, Parfenof. ŽK:71. Duro, 90+6. José Gayá - 4. David García, 16. J. Cruz I, 37. Ávila, 69. Torró, 86. Oroz.

Valencia CF Mamardašvili – Foulquier, Özkaçar, Diakhaby, José Gayá (C) – Musah (82. Moriba), Guillamón, Almeida (72. N. González) – Castillejo (58. Lino), Duro, Kluivert (82. Correia).

CA Osasuna S. Herrera – Moncayola, A. Hernández, David García (C), J. Cruz I – Mo. Gómez, Torró, Ibáñez (73. Brašanac) – Ávila (66. N. Vidal), Kike García (73. Budimir), Ezalzúlí.

Villarreal CF - Real Betis 1:1 (0:1)

Branky: 55. Pino - 38. B. Iglesias. Rozhodčí: Ortiz – Villaseñor, Estévez. ŽK:40. G. Moreno, 63. Baena, 76. P. Torres - 6. G. Rodríguez, 89. Henrique.

Villarreal CF Reina – Foyth, Albiol (C), P. Torres, Pedraza (72. A. Moreno I) – Terrats (89. Jackson), Parejo, Trigueros (60. Baena) – Chukwueze, G. Moreno (89. Lo Celso), Pino (72. Morales).

Real Betis R. Silva – Ruibal (82. Sabaly), Pezzella, Ruiz, Miranda – G. Rodríguez (46. Akouokou), Guardado (C) – Canales (58. Henrique), A. Pérez (71. Juanmi), Rodri – B. Iglesias (82. José).

RCD Mallorca - Real Sociedad 1:1 (0:1)

Branky: 50. I Kang-in - 3. C. Fernández. Rozhodčí: J. Martínez – Barbero, M. Martínez. ŽK:11. D. Rodríguez, 78. G. González - 41. C. Fernández, 90+5. Sørloth. ČK:90. Merino.

RCD Mallorca Rajković – Maffeo, G. González, Raíllo (C), Nastasić, J. Costa (46. Prats) – D. Rodríguez (67. Án. Rodríguez), Baba, de Galarreta (82. Battaglia), I Kang-in (82. A. Sánchez) – Kadewere (46. Ndiaye).

Real Sociedad Remiro – Gorosabel, Le Normand, J. Pacheco, Rico – Merino, Zubimendi – Méndez, D. Silva (81. Kubo), Oyarzabal (C) (70. Cho) – C. Fernández (64. Sørloth).

Sevilla FC - UD Almería 2:1 (1:1)

Branky: 45+2. Ocampos, 74. Lamela - 2. Akieme. Rozhodčí: De Burgos – Díaz, Núňez. ŽK:32. Badé, 45+3. Ocampos, 71. Gudelj, 75. Lamela - 12. Akieme, 73. Brandáriz, 83. Ely, 88. Baptistão.

Sevilla FC Búnú (37. Dmitrović) – Nianzou (52. B. Gil), Gudelj, Badé – Navas (C), Jordán, Rakitić, Telles (63. Acuña) – Suso (63. Ó. Torres), Ocampos (63. Lamela) – en-Nesírí.

UD Almería F. Martínez – Brandáriz (78. Sousa), Ely, Babić (C), Akieme (12. Centelles) – Eguaras, Robertone – A. Pozo, Puigmal (60. Portillo), L. Suárez – Touré (12. Ramazani, 78. Baptistão).

Athletic Bilbao - FC Barcelona 0:1 (0:1)

Branky: 45+2. Raphinha. Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez. ŽK:30. I. Williams, 86. Zarraga - 76. S. Roberto.

Athletic Bilbao Agirrezabala – de Marcos (84. Capa), Vivian, I. Martínez, Balenziaga (70. Berchiche) – D. García, Vesga (64. Zarraga) – N. Williams, R. García (64. Muniain), Berenguer (84. Guruzeta) – I. Williams.

FC Barcelona ter Stegen – S. Roberto, Koundé, Christensen, Balde – de Jong (83. Fati), Busquets (C), Gavi (90+4. Á. Alarcón) – Raphinha (83. Alonso), Lewandowski, F. Torres (68. Kessié).