Chimy Avila (vlevo) z Osasuny sledovaný Nemanjou Gudeljem ze Sevilly.

Chimy Avila (vlevo) z Osasuny sledovaný Nemanjou Gudeljem ze Sevilly. | foto: Profimedia.cz

Fotbalistům Sevilly vstup do španělské ligy nevyšel, padli v Pamploně

• 0
Fotbalisté Sevilly zahájili novou sezonu španělské ligy porážkou na hřišti Pamplony. Čtvrtý tým uplynulého ročníku, jenž na umístění mezi nejlepšími pomýšlí i tentokrát, prohrál s Osasunou 1:2. O výhře domácích rozhodl proměněný pokutový kop ve druhém poločase.

Pamplona zužitkovala úvodní tlak a v 9. minutě domácí poslal do vedení Ávila. Na jeho trefu hlavou ale dokázal vzápětí odpovědět Rafa Mir, který přesně zamířil pod břevno. Poté hosté z Andalusie hru kontrolovali, další gól ale přidat nedokázali.

Rozhodnutí tak přišlo v 74. minutě, kdy Aimar Oroz nekompromisně proměnil odpískanou penaltu. Osasuna porazila Sevillu poprvé od roku 2013.

Výsledek 1. kola:
Pamplona - FC Sevilla 2:1 (9. Ávila, 74. Oroz z pen. - 11. Mir).

CA Osasuna - Sevilla FC 2:1 (1:1)

Branky: 9. Ávila, 74. Oroz - 11. Mir. Rozhodčí: del Cerro – G. García, Sobrino. ŽK:34. García VIII, 50. García V, 68. Ávila, 90+2. S. Herrera, 90+3. Mo. Gómez - 72. Al. Gómez, 83. Fernando, 90+5. Romero. Diváci: 18 536.

CA Osasuna S. Herrera – R. Peña (62. Brašanac), García V (79. M. Sánchez), García VIII (C), Cruz – Moncayola, Torró, Oroz (81. Ibáñez) – Barja (56. N. Vidal), Ávila (81. García II), Mo. Gómez.

Sevilla FC Búnú – Navas (C), Gudelj, Rekik, Acuňa – Fernando, Delaney (80. Rakitić) – Corona (63. Lamela), Al. Gómez (80. Romero), Ocampos (80. Telles) – Mir (63. Nasírí).