Michael Ballack z Bayernu slaví gól

Michael Ballack z Bayernu slaví gól v utkání proti Brémám. | foto: Reuters

Rosického proměněná penalta na výhru nestačila

• 5
Berlín - Fotbalisté Dortmundu dvakrát vedli v nedělním utkání německé ligy na hřišti Norimberku, ovšem nakonec se museli spokojit jen s remízou. Domácímu týmu zachránili remízu slovenští hráči, Marek Mintál nejprve odpověděl na Wörnsův gól. Druhou branku Dortmundu vstřelil český reprezentant Tomáš Rosický z penalty.

Ovšem rozhodčí poté nařídil další pokutový kop. Mintál, který v průběhu zápasu už jeden neproměnil, si podruhé netroufl, ale jeho krajan Vittek ho skvěle zastoupil.

Gólem českého útočníka Václava Svěrkoše porazili fotbalisté Mönchengladbachu tým Wolfsburgu 1:0. Bývalý hráč Baníku přišel do utkání na poslední desetiminutovku a skóroval tři minuty před závěrečným hvizdem. Černý týden prožívá Freiburg, který ve středu dostal v poháru sedm gólů od Bayernu a dnes prohrál 0:5 v Mohuči.

Tři minuty před koncem utkání, kdy už se 45 tisíc diváků smiřovalo s bezbrankovou remízou, šel za míčem jako akrobat a levačkou v pádu vstřelil asi nejhezčí gól kola. Celý zápas ve vítězném týmu odehráli i Fukal s Ulichem.

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili Werder Brémy 1:0 a obhájci titulu se tak vzdálili už na sedm bodů. V Mnichově na sebe narazily dva nejproduktivnější útoky bundesligy a úvod také fanoušky pěkně namlsal. Uzdravený tvůrce hry Bayernu Ballack si už v sedmé minutě vyskočil na rohový kop a poslal míč hlavou do sítě.

To však byla jediná branka, kterou 53 tisíc diváků na Olympijském stadionu vidělo. Dál už to vůbec nevypadalo na šlágr kola a hvězdy se v mrazivém počasí předháněly v nepřesnostech.

Werder po pěti výhrách za sebou vyšel naprázdno a po tříbrankové lekci od Lyonu v Lize mistrů připravil svým příznivcům další zklamání.

Schalke dál drží s Bayernem krok, dokonce se mu díky výhře 2:0 v Bochumi trochu přiblížilo. Češi v útoku domácích Lokvenc s Trojanem se neprosadili, zato Brazilci Ailton a Lincoln na druhé straně ano. Trojan si poranil vnější vaz v koleni a v 61. minutě musel střídat.

Od první do poslední minuty působil v obraně Bielefeldu při prohře 1:2 ve Stuttgartu i Gabriel. Hodinu vydržel na hřišti Jarolím, jenž s Hamburkem slavil výhru 1:0 nad Leverkusenem a posun svého týmu na páté místo.

V útoku Hannoveru se dva Češi sešli až v závěru utkání, když ke Štajnerovi přišel na sedm minut i Kaufman. Hannover doma prohrál 0:1 s Rostockem a umožnil soupeři utéct z poslední příčky. Tam spadl trápící se Freiburg po vysoké prohře 0:5 v Mohuči.

Výsledky:
Mohuč - Freiburg 5:0 (23. F. Gerber, 26. M. Friedrich, 43. Babatz z pen., 71. da Silva, 81. Thurk), Stuttgart - Bielefeld 2:1 (48. Soldo, 75. Cacau - 77. Boakye), Hamburk - Leverkusen 1:0 (21. van Buyten), Mönchengladbach - Wolfsburg 1:0 (87. Svěrkoš), Hannover - Rostock 0:1 (28.  Prica), Bochum - Schalke 0:2 (30. Ailton, 77. Lincoln), Bayern - Brémy 1:0 (7. Ballack), Hertha - Kaiserslautern 1:1 (85. Madlungo - 50. Mettomo), Norimberk - Dortmund 2:2 (76. Mintál, 89. Vittek z pen. - 62. Wörns, 86. Rosický z pen.).