Ronaldo v premiéře oslnil Madrid

Madrid - Od podpisu milionové smlouvy uběhlo 35 dní. Od jeho posledního soutěžního zápasu dokonce 97 dní. Tak dlouho se čekalo, než se útočník Ronaldo znovu postaví na hřiště k utkání. Včera večer se to stalo, a byl to návrat fotbalového drahokamu: Ronaldo odehrál za Real Madrid necelou půlhodinu a hned se předvedl dvěma góly. Mužstvo porazilo doma Alavés 5:2, přitom než Ronaldo vystřídal, vedlo jen 2:1. Až poté naplno zářilo.

"Bylo těžké dostat se v rozběhnutém zápase do rytmu. Na konci už jsem měl ale dobrou formu," řekl Ronaldo po zápase.

Brazilec se trefil pouhou minutu poté, co v útoku nahradil Javiera Portilla. Přes 70 tisíc fanoušků šílelo, když se v bělostném dresu Realu parádně pravačkou opřel do míče.

Přistála u něho přihrávka od Roberta Carlose, kamaráda a spoluhráče z reprezentace, který jej k přestupu do Realu přemlouval. Oba se pak jako první vzájemně objali.

Za čtrnáct minut přidal Ronaldo druhou branku po akci Angličana McManamana. Brazilský mág mohl dokonat hattrick, ale v poslední minutě těsně minul branku.

"Opravdu jsem byl s fanoušky šťastný," prohlásil. "A myslím, že oni byli také šťastn i se mnou."

Šestadvacetiletý Ronaldo nehrál soutěžní utkání od finále mistrovství světa proti Německu, kde dvěma brankami dovršil nejzářivější měsíc sv é slavné kariéry: stal se mistrem světa i nejlepším střelcem turnaje. Mezitím si za 1,4 miliardy korun vytrucoval odchod z Interu Milán.

Real včera konečně představil útok, který nemá v současném klubovém fotbale konkurenci. První góly Alavésu vstřelili Luis Figo a Zinedine Zidane, dva nejdražší hráči planety. A to jsou ještě uznávaní útočníci Raúl s Morientesem zraněni.

Už minulý týden, před Ligou mistrů v Aténách, Ronaldo hlásil: "Jsem připraven nastoupit. Měsíc jsem čekal, až se unavené svaly uklidní." Teprve včera se dočkal.

Po šampionátu měl Ronaldo bouřlivé období. Utíkal před novináři, kteří jej naháněli. Nedávno s manželkou a synem prchl z jedné restaurace, před kterou slídili fotografové.

Když přestoupil z Interu Milán, nařkl bývalého trenéra Cúpera, že mu chtěl zničit kariéru, když ho nutil trénovat nedoléčeného. "Jenom blázen si může myslet, že bych ničil vlastního hráče," reagoval Hector Cúper.

Vůbec poslední zápas odehrál Ronaldo 21. srpna, kdy v exhibici nastoupil za Brazílii proti Paraguayi. Od té doby nanejvýš trénoval, spíš jej však trápila drobná zranění.