Fotbalisté Arsenalu se radují z výhry v derby nad Tottenhamem.

Fotbalisté Arsenalu se radují z výhry v derby nad Tottenhamem. | foto: AP

Arsenal v boji o titul v derby nezaváhal, City vyhrálo v Nottinghamu

• 2
Po sobotním zaváhání Liverpoolu se boj o titul ve fotbalové Premier League zúžil na dva týmy. Arsenal v derby na Tottenhamu vyhrál 3:2 a na Liverpool získal pětibodový náskok. Manchester City zdolal domácí Nottingham 2:0, chybí mu bod na Arsenal, ale má utkání k dobru.

Arsenal se vzdálil díky skvělému prvnímu poločasu, který vyhrál 3:0. Dva góly dal po centrech z rohů, jednou skóroval z brejku.

Tottenham za stavu 0:1 sice dopravil míč do sítě, ale Van de Ven byl v ofsajdu. Vzápětí přes celé hřiště utekl Saka, ve vápně neukvapil, míč zasekl, dal si ho na levačku a obstřelem zvýšil.

S Tottenhamem to otřáslo a od Havertze dostal třetí gól. Německý útočník si počkal na centr a hlavou zblízka trknul do sítě. První branku si domácí dali sami, když po centru Saky hlavičkoval u bližší tyče do vlastní sítě Hojbjerg.

Po pauze si však Arsenal zápas zkomplikoval, domácí o hodině dali první gól a když čtyři minuty před koncem Son proměnil penaltu, bylo z toho ještě pořádné drama. Ale další tlak už Arsenal ustál.

Arsenal i City mají solidní formu, z předchozích pěti kol čtyřikrát vyhrály.

Arsenal následně v posledních třech kolech hraje s Bournemouthem, na Manchesteru United a končí doma s Evertonem. City má v týdnu Wolvehampton doma, pak hraje na stadionu Fulhamu, o další tři dny později dohrává na Tottenhamu a doma končí s West Hamem.

Manchester City se ujal vedená v 32. minutě zásluhou hlavičky Gvardiola. Trenér Guardiola musel o poločase vystřídat brankáře Edersona, který měl po srážce s Bolym problémy s ramenem. Ve druhém poločase jej nahradil Ortega. V 71. minutě pojistil výhru obhájců titulu Haaland a osamostatnil se v čele tabulky střelců s 21 góly.

U obou tref hostů asistoval De Bruyne. Belgičan se poosmnácté v jednom zápase zapsal mezi asistenty více než jednou, což se žádnému jinému hráči v historii Premier League nepodařilo. Nottingham počtvrté za sebou nezvítězil a na sestupové pozice má tři kola před koncem náskok jednoho bodu.

Tottenham - Arsenal FC 2:3 (0:3)

Branky: 64. Romero, 86. Son Hung-min - 15. Højbjerg, 27. Saka, 38. Havertz. Rozhodčí: Oliver – Burt, Cook. ŽK:77. Kulusevski - 83. Partey. Diváci: 62 850.

Tottenham Vicario – Porro, Romero, van de Ven, B. Davies (89. Lo Celso) – Højbjerg (63. Bissouma), Bentancur (46. P. Sarr) – Kulusevski, Maddison (63. Richarlison), Werner (31. Br. Johnson) – Son Hung-min (C).

Arsenal FC Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Tomijasu – Ødegaard (C) (89. Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63. Martinelli).

Přejít na on-line reportáž

Bournemouth - Brighton & Hove 3:0 (1:0)

Branky: 13. Senesi, 52. Ünal, 87. Kluivert. Rozhodčí: Tierney – Ledger, Wilkes. ŽK:8. Senesi, 56. Kluivert - 59. Gilmour, 66. Barco.

Bournemouth Travers – Smith (C), Kelly, Senesi (90+2. Hill), Ouattara – Cook, Scott (77. Aarons) – Ünal (67. Christie), Kluivert (90+2. Sadi), Semenyo – Solanke.

Brighton & Hove Verbruggen – Groß, Igor (74. Veltman), Dunk (C), Barco – Gilmour, O'Mahony (46. Welbeck) – Adingra (66. Enciso), Offiah (74. Webster), Buonanotte – Pedro (88. Baleba).

Nottingham - Manchester City 0:2 (0:1)

Branky: 32. Gvardiol, 71. Haaland. Rozhodčí: S. Hooper – A. Holmes, S. Long.

Nottingham Sels – N. Williams (35. Montiel), Niakhaté, Boly (84. Sangaré), Murillo (74. Omobamidele), Aina – Elanga (74. Reyna), Danilo (74. Yates), Gibbs-White (C), Hudson-Odoi – Wood.

Manchester City Ederson (46. Ortega) – Walker (C), Akanji, Aké, Gvardiol – Rodri – Doku (46. Kovačić), B. Silva, De Bruyne (89. Nunes), Grealish (62. Haaland) – J. Álvarez (89. Bobb).