Marcos Alonso z Chelsea (uprostřed v modrém ve výskoku) hlavičkuje na bránu...

Marcos Alonso z Chelsea (uprostřed v modrém ve výskoku) hlavičkuje na bránu Arsenalu během vzájemného utkání. | foto: AP

Arsenal bez Čecha zdolal Chelsea, Liverpool potřeboval čtyři góly

• 19
Liverpoolští fotbalisté dohrávali v deseti, trenér Klopp nervózně přešlapoval u postranní čáry a pak zaťal pěst. Liverpool dramatický duel 23. kola Premier League proti Crystalu Palace zvládl, vyhrál 4:3 a upevnil si první příčku. Arsenal ve šlágru zdolal Chelsea 2:0 a soupeři se přiblížil na tři body stejně jako Manchester United.

Liverpool prohrál poločas, krátce po pauze souboj otočil, ale pak si nechal dát druhý gól a zase musel výsledek zvrátit. Povedlo se.

Crystal Palace nedávno překvapil obhájce Manchester City, sebral mu body a pomohl Liverpoolu k náskoku. A v sobotu se rozhodl, že obere i lídra.

Vypadalo to nadějně, po křídelní akci, zpětné přihrávce a přesné střele Townsenda vedl 1:0. Jenže nástup do druhé půle zpackal, po necelé minutě vyrovnal za obranou zapomenutý Salah, vzápětí Firmino obstřelem ke vzdálenější tyči skóre otočil.

Hosté v Liverpoolu vyrovnali po centru z rohu, přesně hlavičkoval Tomkins. Zápas plný zvratů pokračoval, Salah svým druhým gólem vrátil domácím vedení, které ve třetí minutě nastavení jistil Mané. Trefili se tak všichni z obávané útočné trojky.

Jenže hosté ještě stihli snížit a bojovali o vyrovnání. Liverpoolu zavařil zkušený Milner, který v posledních osmi minutách dostal dvě žluté karty.

Liverpoolský Joel Matip (v červeném) a Cheikhou Kouyate z Crystal Palace během...
Joel Matip z Liverpoolu (vpravo v červeném) střílí na bránu během utkání proti...
Naby Keita z Liverpoolu (uprostřed) kličkuje mezi protihráči z Crystal Palace.

Arsenal z posledních čtyř zápasů vyhrál jen jednou a na čtvrtou Chelsea, která drží poslední příčku zajišťující postup do Ligy mistrů, ztrácel už šest bodů. V sobotním šlágru měl ideální možnost se protivníkovi přiblížit, což se mu povedlo.

Chelsea byla především v prvním poločase velmi slabá, inkasovala už po třinácti minutách. Lacazette na pravé straně vápna zpracoval míč, lehce se vyhnul Alonsovi a z pravé strany pálil k bližší tyči pod břevno. Brankář Arrizabalaga šel totiž při nápřahu a pak neměl nárok zasáhnout.

Pak se sice Chelsea zvedla, ale její útoky byly jalové. A krátce před půlí hosty po centru z levé strany potrestal stoper Koscielny. Sám na malém vápně chtěl hlavičkovat, ale míč se mu svezl po rameni, přesto ho dokázal nechytatelně umístit. Koscielny se stal se prvním obráncem v historii klubu, který v Premier League vstřelil 20 gólů. Zároveň se trefil v každé ze svých devíti sezon v Anglii.

Po půli si Arsenal s přehledem vedení pohlídal.

Jeho gólman Petr Čech v týdnu oznámil, že po sezoně ukončí kariéru. Bylo to i proto, že ho nový trenér Unai Emery vůbec nestaví do ligových zápasů. A nic nezměnil ani proti Chelsea, kde Čech působil jedenáct let.

Rekord po nástupu nového trenér vylepšuje Manchester United, pod Ole Solskjaerem vyhrál i sedmý zápas, z toho šestý ligový.

Při výhře 2:1 nad Brightonem otevřel skóre z penalty Paul Pogba, který byl faulován. Osmou ligovou brankou vyrovnal svůj sezonní střelecký rekord.

Ve 42. minutě zvýšil po individuální akci a parádním zakončení Rashford, který oslavil 150. start v dresu United. Brighton v druhém poločase už pouze snížil zásluhou Grosse.

Wolverhampton na vítězství nad Leicesterem potřeboval čtyři góly, hattrickem se na tom podílel Diogo Jota.

Wolverhampton rychle vedl o dva branky, hosté krátce po půli srovnali, ale vzápětí inkasovali třetí gól. Když kapitán Morgan tři minuty před koncem znovu vyrovnal, zdálo se, že si soupeři body rozdělí. Ale ve třetí minutě nastavení přestřelku rozsekl Diogo Jota.

Výsledky 23. kola: Wolverhampton - Leicester 4:3 (4., 64. a 90.+3 Jota, 12. Bennett - 47. Gray, 51. vlastní Coady, 87. Morgan), Bournemouth - West Ham United 2:0 (53. Wilson, 90.+1 King), Liverpool - Crystal Palace 4:3 (47. a 75. Salah, 53. Firmino, 90.+3 Mané - 34. Townsend, 65. Tomkins, 90.+5 Meyer), Manchester United - Brighton 2:1 (27. Pogba z pen., 42. Rashford - 72. Gross), Newcastle - Cardiff 3:0 (24. a 63. Schär, 90.+3 Pérez), Southampton - Everton 2:1 (50. Ward-Prowse, 64. vlastní Digne - 90.+1 Sigurdsson), Watford - Burnley 0:0, Arsenal - Chelsea 2:0 (14. Lacazette, 39. Koscielny).

Arsenal FC - Chelsea FC 2:0 (2:0)

Branky: 14. A. Lacazette, 39. Koscielny. Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn. ŽK:38. David Luiz, 90+5. Barkley.

Arsenal FC Leno – Bellerín (72. Alnaní), Papastathopoulos, Koscielny (C), Kolašinac – Torreira, Xhaka, Guendouzi – Ramsey (67. Maitland-Niles), A. Lacazette (68. Iwobi), Aubameyang.

Chelsea FC Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Rüdiger, David Luiz, Alonso – Kanté, Jorginho, Kovačić (63. Barkley) – Pedro (80. Hudson-Odoi), E. Hazard, Willian (68. Giroud).

Přejít na on-line reportáž

Liverpool FC - Crystal Palace FC 4:3 (0:1)

Branky: 46. M. Salah, 53. Firmino, 75. M. Salah, 90+3. Mané - 34. Townsend, 65. Tomkins, 90+5. Meyer. Rozhodčí: Moss – Perry, Halliday. ŽK:82. Milner - 42. J. Ayew. ČK:89. Milner.

Liverpool FC Alisson – Milner, Matip, V. van Dijk, Robertson – Henderson (C), Fabinho (87. Lallana), Mané, Firmino – Keïta (72. Shaqiri), M. Salah (90+4. Camacho).

Crystal Palace FC Speroni – Wan-Bissaka, Tomkins, M. Sakho, van Aanholt – Kouyaté (75. Schlupp), Milivojević (C), McArthur (81. Meyer), Townsend – J. Ayew (81. Wickham), Zaha.

Manchester United - Brighton & Hove Albion FC 2:1 (2:0)

Branky: 27. P. Pogba, 42. Rashford - 72. Groß. Rozhodčí: Tierney – Beck, McDonough. ŽK:90+3. Rashford. Diváci: 74 532.

Manchester United de Gea – Dalot, P. Jones, Lindelöf, Young (C) – A. Herrera, N. Matić – Lingard (75. Mata), P. Pogba, Martial (83. R. Lukaku) – Rashford (90+4. Darmian).

Brighton & Hove Albion FC Button – Montoya, Duffy, Dunk (C), Bong – March (60. Knockaert), Groß (82. Kayal), Stephens, D. Pröpper, Locadia – G. Murray (60. Andone).

Watford FC - Burnley FC 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett. ŽK:79. Deulofeu - 63. Mee, 82. Bardsley.

Watford FC Foster – Femenía (77. Britos), Kabasele, Mariappa, Holebas – Cleverley, Capoue – Sema (57. Success), Pereyra – Deulofeu, Deeney.

Burnley FC Heaton – Bardsley, Tarkowski, Mee, Taylor – Hendrick, Cork, A. Westwood, McNeil – Barnes, Wood.

Southampton FC - Everton FC 2:1 (0:0)

Branky: 50. Ward-Prowse, 64. Digne - 90+1. G. Sigurdsson. Rozhodčí: Scott – Lennard, Garratt. ŽK:67. Redmond, 90+7. S. Long - 67. Gueye. Diváci: 29 989.

Southampton FC A. McCarthy – Bednarek, Stephens, Vestergaard – Valery, P.-E. Höjbjerg (C), Romeu, Ward-Prowse, Targett (35. Soares) – Redmond (86. Armstrong), Ings (74. S. Long).

Everton FC Pickford – Coleman (C), M. Keane, K. Zouma, Digne – A. Gomes (57. Calvert-Lewin), Gueye – Lookman, G. Sigurdsson, Bernard (75. Walcott) – Richarlison (65. Tosun).

Wolverhampton Wanderers - Leicester City 4:3 (2:0)

Branky: 4. Diogo Jota, 12. R. Bennett, 64. Diogo Jota, 90+3. Diogo Jota - 47. Gray, 51. Coady, 87. Morgan. Rozhodčí: Chris Kavanagh – Daniel Cook, Sian Massey-Ellis. ŽK:44. R. Bennett, 45+2. Diogo Jota, 86. J. Castro - 2. N. Mendy, 45+1. R. Pereira, 58. Ndidi. Diváci: 31 278.

Wolverhampton Wanderers Patrício – R. Bennett, Coady (C), Saïss – J. Castro, Dendoncker, Moutinho (81. Gibbs-White), Neves, Vinagre (73. Doherty) – Jiménez, Diogo Jota.

Leicester City Schmeichel – Simpson (83. Iheanacho), Morgan (C), Maguire (48. J. Evans), Chilwell – Ndidi, N. Mendy – R. Pereira, Gray, Barnes (73. Maddison) – Vardy.

AFC Bournemouth - West Ham United 2:0 (0:0)

Branky: 53. C. Wilson, 90+1. J. King. Rozhodčí: Hooper – Holmes, Eaton. ŽK:18. Carroll.

AFC Bournemouth Boruc – Clyne, S. Cook (C), Aké, A. Smith – Brooks (90+3. Mousset), Lerma, Gosling, Fraser (90+2. Daniels) – C. Wilson (73. Stanislas), J. King.

West Ham United Fabiański – Zabaleta, Diop, Ogbonna, Cresswell – Noble (C) (79. Diangana), Rice – Antonio, Nasri (66. Snodgrass), Anderson – Carroll (66. J. Hernández).

Newcastle United - Cardiff City FC 3:0 (1:0)

Branky: 24. Schär, 63. Schär, 90+3. Ayoze Pérez. Rozhodčí: Attwell – Child, Davies. ŽK:47. Camarasa. Diváci: 49864.

Newcastle United Dúbravka – Ritchie (85. Manquillo), Lejeune, Lascelles (C), Schär, Yedlin – Ayoze Pérez, Hayden, Longstaff, Atsu – Rondón.

Cardiff City FC Etheridge – Peltier, Ecuele Manga, Bamba (C), J. Bennett – Mendez-Laing (82. Josh Murphy), Ralls, Camarasa, Hoilett – Paterson (89. Ward), Niasse (64. Reid).