Tomáš Souček (vpravo) z West Hamu v souboji s  Lloydem Kellym z Bournemouthu.

Tomáš Souček (vpravo) z West Hamu v souboji s Lloydem Kellym z Bournemouthu. | foto: Reuters

West Ham v anglické lize potřetí remizoval a uhájil šesté místo

• 1
Fotbalisté West Hamu remizovali v anglické lize 1:1 s Bournemouthem a po třetím nerozhodném výsledku v řadě udrželi šesté místo v tabulce. Celý zápas za Kladiváře odehrál český reprezentant Tomáš Souček, Vladimír Coufal si po červené kartě v minulém kole odpykával disciplinární trest.

West Ham inkasoval už ve 3. minutě, kdy lacinou chybu domácích při rozehrávce u vlastního pokutového území potrestal 13. gólem v sezoně třetí střelec soutěže Solanke. Vyrovnání domácím zajistil po přestávce z pokutového kopu Ward-Prowse.

Liverpool vyřídil Chelsea, Manchester City porazil nováčka z Burnley

Na sedmou pozici o bod za West Ham se posunul Manchester United po divoké výhře 4:3 na stadionu Wolverhamptonu. Hosté po 22 minutách vedli už o dva góly po trefách Rashforda a Höjlunda a pak ještě znovu stejným rozdílem čtvrt hodiny před koncem, ale Wolves se nadechli k závěrečnému náporu. Po vyrovnání v páté nastavené minutě však inkasovali čtvrtý gól o další dvě minuty později od Mainooa.

West Ham - Bournemouth 1:1 (0:1)

Branky: 61. Ward-Prowse - 3. Solanke. Rozhodčí: T. Robinson – G. Beswick, A. Nunn. ŽK:70. Bowen - 67. Christie, 83. Cook, 90+7. Faivre.

West Ham Aréola – Be. Johnson, Mavropanos, Zouma (C), Palmieri – K. Phillips (68. Ings), Souček, E. Álvarez – Kudus (90+6. Cornet), Ward-Prowse – Bowen.

Bournemouth Neto (C) – Smith, Zabarnyj, Senesi, Kelly (78. Kerkez) – Cook, Christie – Semenyo (68. Sinisterra), Scott (68. Kluivert), Tavernier (90+1. Faivre) – Solanke.

Přejít na on-line reportáž

Wolverhampton - Manchester United 3:4 (0:2)

Branky: 71. Sarabia, 85. Kilman, 90+5. P. Neto - 5. Rashford, 22. Højlund, 75. McTominay, 90+7. Mainoo. Rozhodčí: Gillett – Cann, Eaton. ŽK:45+2. Dawson, 89. Cunha - 3. Casemiro, 48. L. Martínez, 78. An. Onana, 90+10. Shaw. Diváci: 31 641.

Wolverhampton Sá – Kilman /C/, Dawson, T. Gomes (82. J. Gomes) – Semedo, Lemina, Doyle (82. Fraser), Doherty (54. Aït-Nouri) – Neto, Cunha – Bellegarde (64. Sarabia).

Manchester United Onana – Dalot, Varane, Martínez (86. Maguire), Shaw – Mainoo, Casemiro (73. McTominay) – Garnacho (90+2. Evans), Fernandes /C/, Rashford (73. Antony) – Højlund (86. Forson).