Paříž St. Germain po dlouhých letech zase válí, Ludovic Giuly (vlevo) patří k oporám. | foto: Reuters

Paříž St. Germain dál válí, na druhém místě vystřídala Bordeaux

• 1
Po letech temna se může fotbalová Paříž opět radovat. Fotbalisté Paříže St. Germain ve francouzské lize znovu válcují soupeře a v tabulce jsou už na druhém místě. Ve 24. kole odneslo jejich formu St. Etiennne, které v hlavním městě prohrálo 1:2.

Pařížskému klubu pomohlo na druhou pozici i zaváhání Bordeaux, které nevyhrálo už tři zápasy za sebou. Tentokrát jen remizovalo na domácím hřišti s Grenoblem 1:1.

Skóre zápasu otevřel hlavou marocký útočník Šamach, Grenoble vyrovnal čtvrt hodiny před koncem ze standardní situace zásluhou slovinského obránce Sesara.

Na čtyři body navýšil své vedení v čele tabulky sedminásobný obhájce
titulu Lyon, který porazil Le Havre 3:1. Favorit přitom hrál posledních 20
minut v deseti bez vyloučeného stopera Mensaha.

Sochaux si zkomplikovalo boj o záchranu, protože nedotáhlo dobře rozehraný zápas s Toulouse a nakonec prohrálo 1:2. Tým českého útočníka Václava Svěrkoše, který odehrál celé utkání, tak na předposledním místě tabulky ztrácí už čtyři body na nesestupové pozice.

Toulouse naopak výhrou poskočilo na čtvrté místo tabulky.

Sochaux se brzy ujalo vedení po dorážce obránce Afolabiho, jenže ještě do poločasu si dal vlastní branku Faty a o výhře hostů rozhodl v 65. minutě patnáctým gólem v sezoně nejlepší ligový střelec Gignac.

Lille se mohlo bodově dotáhnout na špičku tabulky, ale prohrálo s Auxerre 0:2.

Výsledky, 24. kolo: Auxerre - Lille 2:0 (30. Jelen, 35. Chafni), Bordeaux - Grenoble 1:1 (60. Šamach - 76. Cesar), Caen - Lorient 1:1 (33. Savidan - 46. Saifi), Le Mans - Nice 1:2 (52. Helstad - 75. Faé, 90. Traoré), Rennes - Nancy 1:1 (86. Briand - 56. Hadji), Valenciennes - Nantes 1:1 (13. Schmitz - 60. Klasnič), Paříž St. Germain - St. Etienne 2:1 (26. Sakho, 36. Clement - 33. Payet), Lyon - Le Havre 3:1 (34. Ederson, 44. Keita, 73. Juninho - 82. Nestor), Sochaux - Toulouse 1:2 (12. Afolabi - 34. vlastní Faty, 65. Gignac), Monaco - Marseille 0:1 (77. Koné).