Paris ST. Germain - Marseille: hostující Boudewijn Zenden (v bílém) skóruje

Paris ST. Germain - Marseille: hostující Boudewijn Zenden (v bílém) skóruje | foto: Reuters

Paris St. Germain nevyužil zaváhání Lyonu. Svěrkoš dal pátý gól sezony

• 15
Fotbalový útočník Václav Svěrkoš táhne Sochaux ze sestupových příček. Svým pátým gólem na jaře zařídil v utkání 28. kola francouzské ligy vítězství nad Nancy 2:1. Rozhodl o něm v 78. minutě.

Fotbalisté Lyonu mohli po domácí porážce s Auxerre přijít o vedení. Jenže pařížský St. Germain nabídnutou možnost nevyužil a šlágr proti Marseille nezvládl. Za stavu 1:1 byl vyloučen Camara a hosté vzápětí dvěma góly rozhodli.

Po zimním přestupu se bývalý hráč Baníku Ostrava trefil v 78. minutě na 2:1 přesnou střelou k tyči po přiťuknutí od tureckého spoluhráče z útoku Mevluta Erdinga.

Svěrkošovu týmu výrazně pomohlo zaváhání Caen, které prohrálo 0:1 s Lille a propadlo se na předposlední místo. A také porážka St. Etienne v Grenoblu. Sochaux se dostala na nesestupovou příčku.

Vedoucí Lyon prohrál po víc než roce domácí utkání, když nestačila na Auxerre 0:2. Lyon potvrdil, že se v poslední době potýká s menší krizí. Po remíze s Rennes a prohře v Lille ani tentokrát své fanoušky nepotěšil.

Hosty poslal v závěru první půle do vedení polský reprezentační útočník Jeleň. V nastaveném čase pak dánský útočník Kahlenberg využil chyby brankáře Llorise, který předtím chytil pokutový kop, a z téměř poloviny hřiště ho
přeloboval.

Monaco otočilo domácí zápas s Toulouse a díky brance v nastaveném čase zvítězilo 3:2. Za hosty zaznamenal 17. branku v sezoně nejlepší ligový střelec Gignac.

Výsledky 28. kola: Caen - Lille 0:1 (59. Bastos), Le Mans - Rennes 2:2 (2. Helstad, 17. Gervinho - 5. Kembo-Ekoko, 90.+3 Sow), Monako - Toulouse 3:2 (38. Ninami, 74. Modesto, 90.+1 Lolo - 25. Gignac, 67. Cetto), Nantes - Lorient 1:1 (25. Ndaw - 77. Morel), Sochaux - Nancy 2:1 (13. Boudebouz, 78. Svěrkoš - 42. Hadži), Valenciennes - Le Havre 3:2 (40. Saez, 74. Lacourt, 90. Audel - 23. Franquart, 80. Anin), Bordeaux - Nice 2:1 (18. Šamach, 47. Henrique - 23. Bamogo z pen.), Grenoble - St. Etienne 1:0 (90. Akrour), Lyon - Auxerre 0:2 (41. Jeleň,  90.+2 Kahlenberg), Paris St. Germain - Marseille 1:3 (43. Giuly - 24. Zenden, 55. Koné, 61. Cana)