Sochaux - Paříž Saint-Germain: Quercia a Armand

Sochaux - Paříž Saint-Germain: Quercia a Armand - Sylvain Armand z pařížského Saint-Germain se snaží zastavit akci Juliena Quercii ze Sochaux. | foto: Jean Marc Loos, Reuters

Paris St. Germain bojuje o druhou trofej, za soupeře má Lyon

Amiens - Fotbalisté pařížského týmu St. Germain mají sice v lize velké potíže se záchranou, přesto však na jaře mohou získat už druhou trofej. Po zisku Ligového poháru jsou i ve finále Francouzského poháru. Jeho soupeřem bude Lyon, který porazil druholigový Sedan.

Až dvě minuty před koncem povolila obrana druholigového Sedanu v semifinále Francouzského poháru proti mistrovskému Lyonu. Gól Brazilce Juninha poslal favorita do finále soutěže.

Lyon může letos získat double, v čele ligy má totiž dvě kola před koncem dvoubodový náskok před Bordeaux. I přes nadvládu francouzskému fotbalu v poslední době se Lyonu podařilo pohárovou soutěž vyhrát naposledy před 35 lety.

O postupu Paříže rozhodla těsná výhra 1:0 na hřišti druholigového Amiens. Jedinou branku zápasu vstřelil čtvrt hodiny před koncem Boli.

Ani tomuto utkání se nevyhnuly incidenty v hledišti. V prvním poločase musel rozhodčí hru na deset minut přerušit, neboť ze sektoru hostujících fanoušků se na plochu rozšířil slzný plyn.

Tým z hlavního města se ve finále utká s vítězem středečního duelu mezi Lyonem a druholigovým Sedanem. Zároveň ale musí v lize bojovat o přežití, když mu zatím patří sestupová, osmnáctá příčka.

Výsledky semifinále:
Amiens (II) - Paris St. Germain 0:1 (77. Boli).
Lyon - Sedan (II) 1:0 (88. Juninho).

ITÁLIE
Ř í m - Fotbalisté Interu Milán postoupili počtvrté za sebou do finále Italského poháru, když vyhráli na hřišti Lazia 2:0. Po bezbrankovém prvním utkání se v odvetě trefili Pelé a Cruz. Vedoucí tým ligové tabulky se ujal vedení v 58. minutě, závěrečnou desetiminutovku ale dohrával bez vyloučeného Materazziho.

Řím v odvetě na hřišti Catanie remizoval 1:1 a po výhře 1:0 z domácího prostředí si zahrají o trofej s Interem Milán. Postupový gól vstřelil už v 27. minutě z penalty Alberto Aquilani. Domácím se sice podařilo vzápětí vyrovnat, na víc se už ale Catanie nezmohla.

Jelikož oba finalisté mají díky postavení v Serii A zajištěnou účast v příštím ročníku Ligy mistrů, do Poháru UEFA, kam měl postoupit vítěz
Italského poháru, půjde sedmý celek ligové tabulky.

Výsledek semifinále:
Lazio Řím - Inter Milán 0:2 (58. Pelé, 85. Cruz), první zápas 0:0, postupuje Inter.