Český obránce David Rozehnal v dresu Ostende, ilustrační foto.

Český obránce David Rozehnal v dresu Ostende, ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

Gól po pěti letech. Rozehnal rozhodl o výhře Ostende v belgické lize

• 1
Fotbalisté belgického Ostende otočili s přispěním vítězného gólu obránce Davida Rozehnala ligový zápas proti Mousconu a v tabulce jim patří čtvrté místo. Ve stejné soutěži nastoupil také další český stoper Jakub Brabec, jenž v páteční předehrávce přispěl k výhře Genku nad St. Truidenem.

Belgická liga

David Rozehnal vstřelil ligovou branku téměř na den přesně po pěti letech. Tehdy se prosadil ještě ve Francii v dresu Lille, tentokrát za Ostende vystřelil důležitou výhru. Na soupisce domácího Mouscronu byl jiný český fotbalista Stefan Simič, ale do hry se nedostal.

Celých devadesát minut odehrál v páteční předehrávce mezi St. Truidenem a Genkem obránce Jakub Brabec. Přispěl k vítězství 3:0.

Výsledky 26. kola: St. Truiden - Genk 0:3, Mouscron-Péruwelz - Ostende 1:2 (druhý gól hostů Rozehnal), Charleroi - Westerlo 2:1, Kortrijk - Mechelen 0:2, Gent - Eupen 0:1, Anderlecht - Waregem 4:2, Lokeren - FC Bruggy 1:0, Waasland-Beveren - Standard Lutych 0:1.

Švýcarská liga

Čeští reprezentanti Tomáš Vaclík a Marek Suchý přispěli k čistému kontu Basileje, které vyhrála na hřišti Thunu 2:0. Basilej má na prvním místě švýcarské ligy luxusní patnáctibodový náskok.

V dresu Young Boys Bern nechyběl obránce Jan Lecjaks, který ale musel vytrpět vysokou prohru 1:4 se třetím Lucernem. Bývalý bek Plzně obdržel v 65. minutě žlutou kartu.

Výsledky 20. kola: Thun - Basilej 0:2, Lugano - Grasshopper Curych 3:0, Sion - Vaduz 4:2, St. Gallen - Lausanne 2:1, Lucern - Young Boys Bern 4:1.

Polská liga

V dresu Legie Varšava poprvé nastoupil útočník Tomáš Necid a okamžitě přispěl k vítězství. Na hřišti Gdyně asistoval u jediné branky zápasu, dvě minuty před koncem byl střídán. Druhý Čech v dresu Legie - Adam Hloušek - zvládl celé utkání.

Šedesát minut odehrál za Wislu Krakov útočník Zdeněk Ondrášek.

Michal Papadopulos ozdobil svou premiéru v dresu Piastu Gliwice v prvním jarním kole gólem. Posila týmu kouče Radoslava Látala ze Zaglebie Lubin otevřela v 28. minutě ve Štětíně skóre zápasu, domácí však v závěrečných dvaceti minutách stav otočili.

O bod přišel Látalův celek v předposlední minutě, kdy po faulu Uroše Koruna proměnil Ádám Gyurcsó nařízenou penaltu. Slovinský obránce Gliwic dostal navíc druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Látalovi svěřenci prohráli třetí ligový zápas za sebou a v tabulce jsou třetí od konce. Papadopulos se trefil podruhé v sezoně, první gól dal za Lubin na konci července ve druhém kole.

Výsledky 21. kola: Chorzów - Cracovia Krakov 0:1, Poznaň - Nieciecza 3:0, Wisla Krakov - Kielce 2:0, Gdyně - Legia Varšava 0:1, Plock - Vratislav 1:1, Gdaňsk - Bialystok 3:0, Štětín - Gliwice 2:1. Zápas Leczna - Zaglebie Lubin byl odložen kvůli nepříznivému počasí.

16. Chorzów 21 6 2 13 28:38 16

Poznámka: Chorzów kvůli finančním problémům přišel o čtyři body.

Druhá anglická liga

Ani jeden ze čtyř českých fotbalistů ve druhé nejvyšší anglické soutěži o víkendu nenastoupil. Daniel Pudil z Sheffieldu Wednesday, Jiří Skalák z Brightonu, Matěj Vydra z Derby i Tomáš Kalas z Fulhamu dokonce nebyli ani mezi náhradníky.

Výsledky 31. kola: Sheffield Wednesday - Birmingham 3:0, Aston Villa - Ipswich 0:1, Brighton - Burton 4:1, Derby - Bristol 3:3, Fulham - Wigan 3:2, Leeds - Cardiff 0:2, Norwich - Nottingham 5:1, Preston - Brentford 4:2, QPR - Huddersfield 1:2, Reading - Barnsley 0:0, Rotherham - Blackburn 1:1, Wolverhampton - Newcastle 0:1.

Turecká liga

Obránce Tomáš Sivok odehrál za bursaspor celý zápas proti Fenerbahce, vítězství Alanyasporu sledoval z lavičky náhradníků brankář Zdeněk Zlámal.

Další Čech Ondřej Čelůstka odehrál celý duel Antalyasporu na hřišti Konyasporu. Vyhecovaný duel, který hosté dohrávali bez dvou vyloučených fotbalistů, skončil nerozhodně 1:1.

Výsledky 20. kola: Karabükspor - Besiktas 2:1, Alanyaspor - Genclerbirligi 3:0, Osmanlispor - Trabzonspor 0:1, Bursaspor - Fenerbahce 1:1, Akhisar - Rizespor 1:0, Kasimpasa - Basaksehir 4:0, Konyaspor - Antalyaspor 1:1, Galatasaray - Kayserispor 1:2, Gaziantepspor - Adanaspor 1:0.

Nizozemská liga

Ofenzivní záložník Almela Jaroslav Navrátil naskočil na posledních pět minut utkání s Rodou Kerkrade (2:2).

Výsledky 22. kola: Zwolle - Nijmegen 2:0, Almelo - Roda Kerkrade 2:2, Deventer - Haag 3:1, Feyenoord Rotterdam - Groningen 2:0, Arnhem - Tilburg 0:2, Excelsior Rotterdam - Twente Enschede 1:1, Ajax Amsterodam - Sparta Rotterdam 2:0, Heerenveen - Alkmaar 1:2, PSV Eindhoven - Utrecht 3:0.

1. Feyenoord Rotterdam 22 18 3 1 58:12 57
2. Ajax Amsterodam 22 16 4 2 46:14 52
3. PSV Eindhoven 22 14 7 1 40:14 49
4. Alkmaar 22 9 8 5 38:32 35
5. Utrecht 22 9 7 6 30:27 34
6. Heerenveen 22 9 6 7 38:27 33
7. Arnhem 22 9 6 7 32:27 33
8. Twente Enschede 22 8 7 7 31:30 31