Fotbalisté Herthy slaví gól proti Stuttgartu. | foto: AP

Jovetič zajistil Hertě bod ve Stuttgartu, Mönchengladbach doma dostal 0:6

Fotbalisté Herthy Berlín s Vladimírem Daridou v sestavě remizovali ve 14. kole německé ligy ve Stuttgartu 2:2, i když o dva góly prohrávali. Bod jim zachránil dvěma brankami Stefan Jovetič. Freiburg zvítězil v Mönchengladbachu 6:0. Hosté vstřelili všechny branky v první půli a posunuli se na čtvrté místo.

Souboj týmů, které jsou na prvních dvou místech znamenajících záchranu, načali lépe domácí. V rozmezí 15. až 19. minuty udeřili dvakrát zásluhou Marmúše a Forstera. Jenže černohorský reprezentant Jovetič v závěru úvodního dějství snížil a v 76. minutě vyrovnal. Hertha nevyhrála páté kolo po sobě, ale remizovala ve třetím z posledních čtyř.

Freiburg vedl na hřišti Borussie o pět branek už po úvodních 25 minutách. Postupně se trefili Eggestein, Schade, Lienhart, Höfler a Höler. Konečné skóre stanovil v 37. minutě Schlotterbeck. Freiburg zvítězil v bundeslize po třech porážkách, naopak Mönchengladbach prohrál dvě kola po sobě, v nichž inkasoval 10 gólů.

Nedělní zápasy 14. kola: Stuttgart - Hertha Berlín 2:2 (15. Marmúš, 19. Forster - 40. a 76. Jovetič), Mönchengladbach - Freiburg 0:6 (2. Eggestein, 5. Schade, 12. Lienhart, 19. Höfler, 25. Höler, 37. Schlotterbeck).

VfB Stuttgart - Hertha BSC 2:2 (2:1)

Branky: 15. Marmúš, 19. Förster - 40. Jovetić, 76. Jovetić. Rozhodčí: Brand – Assmuth, Kempkes. ŽK:90+1. K-P. Boateng.

VfB Stuttgart F. Müller – Mavropanos, W. Anton, Ito – Endo (C) – Massimo (46. Tibidi), Förster, Mangala, Sosa – Al Ghaddioui (64. Katompa Mvumpa), Marmúš.

Hertha BSC Schwolow – Pekarík, Boyata (C), Torunarigha (72. K-P. Boateng), Plattenhardt – Richter (72. Stark), Ascacibar, Darida, Maolida (63. Ekkelenkamp) – Belfodil (85. K. Piątek), Jovetić.

Borussia Mönchengladbach - SC Freiburg 0:6 (0:6)

Branky: 2. M. Eggestein, 5. Schade, 12. Lienhart, 19. Höfler, 25. Höler, 37. N. Schlotterbeck. Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Gerach. ŽK:15. Binsibajní, 24. Koné - 44. Demirović. Diváci: 13 500.

Borussia Mönchengladbach Sommer (C) – Ginter, Elvedi, Binsibajní – Lainer (29. Herrmann), Zakaria, Koné, Scally – J. Hofmann, Thuram (71. Stindl), Pléa (29. Embolo).

SC Freiburg Flekken – Kübler, Lienhart (82. Gulde), N. Schlotterbeck (82. K. Schlotterbeck), Günter (C) – M. Eggestein (74. Haberer), Höfler – Schade (61. Sallai), Grifo – Höler, Demirović (74. Džong).