ČESKOSLOVENSKÝ STŘET. Pavel Kadeřábek (vlevo) v souboji s Peterem Pekaríkem (vpravo) ve vzájemném utkání Hoffenheimu a Herthy Berlín. | foto: AP

Kadeřábek trefil břevno, jeho Hoffenheim je v lize stále neporažený

• 1
Fotbalisté Hoffenheimu zůstávají v bundeslize spolu s Mnichovem a Lipskem bez porážky. V nedělním utkání devátého kola porazili doma Herthu Berlín, za kterou kvůli zranění nenastoupil Vladimír Darida, a přeskočili ji v tabulce. Čtvrté místo patří Kolínu, který porazil Hamburk díky hattricku kanonýra Anthonyho Modesta.

O těsném vítězství Hoffenheimu 1:0 rozhodl jednadvacetiletý Němec Niklas Süle.

Blízko prvního gólu v sezoně byl však také český reprezentant Pavel Kadeřábek, jenž v sestavě Hoffenheimu nastoupil na pravé straně. V prvním poločase k němu v pokutovém území padal odražený míč a Kadeřábek ho hlavou poslal do břevna.

Sobota v Německu

Výhry Bayernu i Lipska, Gebre Selassie na straně poražených

Fotbalisté Bayernu Mnichov Robert Lewandowski a Arjen Robben v utkání německé...

Minutu nato Hoffenheim dostal do vedení zmíněný Süle, který z podobné pozice hlavičkoval přesně. Hoffenheim sice v minulé sezoně do posledních chvil bojoval o záchranu, po devíti zápasech nové sezony je ale třetí. Vyhrál posledních pět ligových utkání a už příští týden vyzve v souboji neporažených Bayern Mnichov.

Hlavní postavou druhého nedělního duelu byl nejlepší kanonýr soutěže Anthony Modeste. Útočník Kolína nad Rýnem rozhodl ve druhém poločase zápas s Hamburkem hattrickem, byť ještě v prvním poločase pálil z penalty do tyče.

Kolín, který v předešlém kole poprvé v sezoně prohrál, se v tabulce zařadil za Hoffenheim na čtvrté místo. Francouz Modeste má v tabulce střelců o čtyři góly víc než Aubameyang či Lewandowski.

Nedělní výsledek 9. kola: Hoffenheim - Hertha Berlín 1:0 (31. Süle), Kolín nad Rýnem - Hamburk 3:0 (61., 82. a 86. Modeste).