Robert Lewandowski z Bayernu slaví svůj gól do sítě Freiburgu. | foto: AP

Bayern vyhrál ve Freiburgu, Lewandowski rozhodl až v nastavení

• 5
Robert Lewandowski zařídil Bayernu Mnichov dvěma góly úspěšný vstup do letošní části německé fotbalové ligy. Obhájce titulu zvítězil 2:1 ve Freiburgu, kde od 4. minuty prohrával.

Na rychlou trefu Jannika Haberera odpověděl polský útočník v 35. minutě 134. brankou v soutěži, kterou se na druhém místě historické tabulky zahraničních střelců odpoutal od někdejší opory Bayernu Brazilce Elbera. Před Lewandowským už je pouze Peruánec Claudio Pizarro se 190 brankami.

V první minutě nastavení si pak polský reprezentant ve vápně mezi obránci zpracoval na prsou centr Francka Ribéryho a čtrnáctým gólem v sezoně rozhodl o výhře favorita.

Na nejlepšího střelce tohoto ročníku soutěže Pierra-Emericka Aubameyanga z Dortmundu ztrácí dva zásahy.

Bayern v mrazivém počasí vybojoval šesté ligové vítězství za sebou a stal se podvaadvacáté půlmistrem.

Německá liga - 17. kolo: Freiburg - Bayern Mnichov 1:2 (4. Haberer - 35. a 90.+1 Lewandowski).