Daley Sinkgraven (vlevo) z Leverkusenu v souboji s Robertem Andrichem z Unionu...

Daley Sinkgraven (vlevo) z Leverkusenu v souboji s Robertem Andrichem z Unionu Berlín. | foto: AP

Trápení fotbalistů Leverkusenu pokračuje, padli v Berlíně s Unionem

• 2
Fotbalisté Leverkusenu s Patrikem Schickem v sestavě prohráli v 16. bundesligovém kole 0:1 na hřišti Unionu Berlín po inkasované brance dvě minuty před koncem. Bayer, který mohl v případě vítězství poskočit na druhé místo bod za Bayern Mnichov, tak z posledních čtyř zápasů získal jediný bod.

Utkání rozhodl z brejku po sprintu z vlastní poloviny v 88. minutě Cedric Teuchert. Střídající útočník už pět minut po přestávce nastřelil tyčku hostující branky. Český reprezentant Schick se na rozdíl od minulého bundesligového zápasu proti Brémám neprosadil a v 69. minutě šel ze hřiště.

Leverkusen zůstal před víkendovými zápasy kola třetí. Union, který už šest utkání neprohrál, se nečekaně posunul bod za svého dnešního soupeře na čtvrté místo zajišťující Ligu mistrů.

18.Mohuč15131114:336

1. FC Union Berlín - Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)

Branky: 88. Teuchert. Rozhodčí: Badstübner – Schüller, Stein. ŽK:52. Friedrich - 43. Tah, 90. Amiri.

1. FC Union Berlín Luthe – Friedrich, Knoche, Hübner – Andrich, Trimmel (C), Prömel, Lenz, Ingvartsen – Becker (24. Teuchert, 90. Ryerson), Awoniyi (76. Bülter).

Bayer Leverkusen Hrádecký – Dragović, Tah, Tapsoba, Sinkgraven – Demirbay, Baumgartlinger (C) (69. Aránguiz), Amiri – Bailey, Schick (69. Alario), Diaby.