Lars Bender (vlevo) z Leverkusenu a Javairo Dilrosun z Herthy bojují o míč.

Lars Bender (vlevo) z Leverkusenu a Javairo Dilrosun z Herthy bojují o míč. | foto: AP

Mönchengladbach se dotáhl na vedoucí Lipsko, vyhrála i Hertha

• 2
Fotbalisté Borussie Mönchengladbach porazili v 16. kole německé ligy 2:0 poslední Paderborn a bodově se dotáhli na vedoucí Lipsko. Na třetí místo se díky vítězství 3:1 ve Freiburgu po gólech v nastavení posunul Bayern Mnichov.

Borussia, jež přišla o víkendu po dvou měsících o vedení v tabulce, rozhodla duel proti nováčkovi Paderbornu po přestávce. Už po 13 sekundách od výkopu otevřel skóre Francouz Alassane Pléa, jenž vstřelil nejrychlejší bundesligový gól v druhém poločase od února 2014. Vítězství favorita potvrdil v 67. minutě kapitán Lars Stindl z penalty nařízené díky videorozhodčímu.

Na třetí místo čtyři body za vedoucí duo a o skóre před Dortmund se dostal mistrovský Bayern. Ve Freiburgu mnichovskému týmu hrozila ztráta, ale po brankách osmnáctiletého Joshuy Zirkzeeho a Serge Gnabryho v nastavení hosté vyhráli 3:1. Bayern nejprve poslal do vedení v 16. minutě polský kanonýr Robert Lewandowski svým 19. gólem v sezoně, po hodině hry vyrovnal Vincenzo Grifo.

Hertha Berlín vyhrála 1:0 v Leverkusenu a po sérii sedmi zápasů bez vítězství naplno bodovala podruhé za sebou. Jediný gól utkání vstřelil v 64. minutě dorážkou vlastní střely nizozemský obránce Karim Rekik.

Hertha zaznamenala druhou výhru pod trenérem Jürgenem Klinsmannem a na 13. místě tabulky je čtyři body nad pásmem sestupu. Téměř celý zápas za hosty odehrál český záložník Vladimír Darida, jenž byl střídán až v nastavení. Leverkusen utrpěl třetí soutěžní porážku za sebou a je sedmý mimo pohárové příčky.

O překvapení se postaral Kolín nad Rýnem. Nováček prohrával po necelé půlhodině 0:2 ve Frankfurtu, ale kapitán Jonas Hector ho střelou z 30 metrů minutu před koncem prvního poločasu vrátil do hry a v druhé půli se hostům podařil obrat na 4:2.

Bayer Leverkusen - Hertha BSC 0:1 (0:0)

Branky: 64. Rekik. Rozhodčí: Dankert – Rohde, Hacker. ŽK:72. Volland, 77. Paulinho - 29. Grujić, 75. Skjelbred, 86. Skjelbred.

Bayer Leverkusen Hrádecký – L. Bender (46. P. Retsos), Tah, S. Bender, Sinkgraven – Amiri, Havertz (72. Paulinho), Aránguiz, Diaby – Alario, Volland.

Hertha BSC Jarstein – Klünter, Boyata, Rekik, Plattenhardt – Lukebakio (65. M. Wolf), Grujić, Skjelbred, Darida (90+1. Maier), Dilrosun – Selke (72. Köpke).

Borussia Mönchengladbach - SC Paderborn 07 2:0 (0:0)

Branky: 46. Pléa, 67. Stindl. Rozhodčí: Kampka – Kempkes, Foltyn. ŽK:34. Jantschke, 57. Wendt - 26. Mamba, 66. Schonlau, 87. Zolinski.

Borussia Mönchengladbach Sommer – Jantschke, Ginter, Elvedi, Wendt (80. Binsibajní) – Zakaria, J. Hofmann – Neuhaus – Herrmann (88. Johnson), Stindl (78. Thuram), Pléa.

SC Paderborn 07 Zingerle – Jans, Kilian, Schonlau, Collins – Pröger, Gjasula (67. Zolinski), Vasiliadis, Holtmann (58. Cauly) – Mamba, Michel (86. Antwi-Adjei).

SC Freiburg - Bayern Mnichov 1:3 (0:1)

Branky: 59. Grifo - 16. Lewandowski, 90+2. Zirkzee, 90+5. Gnabry. Rozhodčí: Stegemann – Pickel, Assmuth (všichni GER). ŽK:50. T. Müller, 68. Lewandowski, 90. Th. Alcântara. Diváci: 24.000.

SC Freiburg Flekken – Gulde, Koch, Heintz – Haberer, Frantz (C) (54. Kwon Čang-hoon), Höfler, Günter – Höler (90+3. Schlotterbeck), Petersen, Grifo (75. Borrello).

Bayern Mnichov Neuer (C) – Kimmich, Pavard, Alaba, A. Davies – T. Müller (63. Javi Martínez), Th. Alcântara, Coutinho (90. Zirkzee) – Gnabry, Lewandowski, Perišić.

Eintracht Frankfurt - 1. FC Kolín nad Rýnem 2:4 (2:1)

Branky: 6. Hinteregger, 30. Paciência - 44. Hector, 72. Bornauw, 81. Drexler, 90+4. Jakobs. Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger. ŽK:31. Chandler, 90. Hinteregger - 35. Schirí, 82. Katterbach, 90+3. Kainz, 90+5. Jakobs.

Eintracht Frankfurt Wiedwald – Hinteregger, Hasebe (C), A. Touré – Chandler, Kohr (84. André Silva), Rode (33. Sow), Kostić – Kamada – Paciência (62. N'Dicka), Dost.

1. FC Kolín nad Rýnem T. Horn – Schmitz, Bornauw, Czichos, Katterbach – Schirí, Hector (C) – Thielmann (62. Kainz), Drexler (90. Terodde), Jakobs – J. Córdoba (90+2. Modeste).

VfL Wolfsburg - FC Schalke 04 1:1 (0:0)

Branky: 82. Mbabu - 51. Kabak. Rozhodčí: M. Petersen – A. Sather, R. Wessel. ŽK:60. Tisserand - 90+3. Burgstaller. Diváci: 24651.

VfL Wolfsburg Casteels – Mbabu, Tisserand, Brooks, Roussillon – Guilavogui – Brekalo (65. Steffen), Arnold, X. Schlager, Joao Victor (89. Ginczek) – Weghorst.

FC Schalke 04 Schubert – Kenny (90+3. Becker), Kabak, Oczipka, Miranda – Mascarell – D. Caligiuri, Harít (81. Boujellab), Serdar – Reese (70. Raman), Burgstaller.