Suat Serdar z Schalke oslavuje svůj gól proti Mönchengladbachu.

Suat Serdar z Schalke oslavuje svůj gól proti Mönchengladbachu. | foto: Reuters

Mönchengladbach podlehl Schalke a může přijít o druhé místo

• 0
Na úvod jarní části německé fotbalové ligy zvítězilo Schalke 04 nad Mönchengladbachem 2:0. Poražená Borussia promarnila šanci na posun do čela tabulky a může přijít o druhé místo, pokud Bayern Mnichov porazí v neděli v Berlíně Herthu.

Schalke vyhrálo díky brankám z úvodu druhého poločasu. V 48. minutě se posedmé v sezoně trefil německý reprezentant Suat Serdar, který je nejlepším střelcem týmu. O deset minut později zvýšil Michael Gregoritsch, který přišel v zimě na hostování z Augsburgu. Svěřenci trenéra Davida Wagnera se dostali na čtvrté místo před rivaly z Dortmundu.

FC Schalke 04 - Borussia Mönchengladbach 2:0 (0:0)

Branky: 48. Serdar, 58. Gregoritsch. Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger. ŽK:19. Kenny, 76. Kabak, 79. Schöpf - 31. Lainer, 52. Thuram, 81. Jantschke, 90+2. Stindl.

FC Schalke 04 Schubert – Kenny, Kabak, Nastasić, Oczipka – Mascarell (C), Serdar (75. Boujellab) – D. Caligiuri, Gregoritsch (90. Burgstaller), Schöpf – Raman (70. Kutucu).

Borussia Mönchengladbach Sommer (C) – Lainer, Ginter, Jantschke (85. Strobl), Wendt – Herrmann (60. Neuhaus), Zakaria, J. Hofmann – Thuram, Embolo (72. Stindl), Pléa.