Mario Götze z Bayernu Mnichov se raduje z gólu proti Hoffenheimu.

Mario Götze z Bayernu Mnichov se raduje z gólu proti Hoffenheimu. | foto: Reuters

Bayern Mnichov navýšil náskok, výsledková krize Dortmundu pokračuje

• 2
Fotbalisté Bayernu Mnichov vedou německou ligu po dvanácti kolech už o sedm bodů. Výhrou 4:0 nad Hoffenheimem využili ztráty Wolfsburgu, který prohrál 2:3 na Schalke. Výsledková krize Borussie Dortmund pokračuje.

Dortmund, v posledních sezonách jediný vážný soupeř Bayernu Mnichov, ztratil body poosmé z posledních devíti ligových zápasů. V neúplné tabulce je až na čtrnáctém místě.

Přitom na hřišti Paderbornu vedl už 2:0, a to díky Aubameyangovi, který nejprve otevřel skóre a poté připravil druhý gól pro Reuse. Jenomže po přestávce...

Bundesligový nováček vyrovnal! Trefili se Rupp a Saglik, kteří tak stanovili konečné skóre 2:2.

Dortmund navíc přišel o Reuse, který se sice vrátil po zranění kotníku, ale zápas kvůli zdravotním problémům nedohrál. Trávník opustil s nateklým chodidlem a podle kouče Kloppa není prognóza optimistická.

„Je to velmi těžké zpracovat, že by zase mohl chybět. Je to horší než ta remíza,“ řekl trenér na adresu hráče, který v létě kvůli zranění přišel i o zlato z mistrovství světa.

Suverénní Bayern Mnichov si udržel stoprocentní domácí bilanci díky dvěma gólům z obou poločasů. Proti Hoffenheimu jako první skóroval zpoza pokutového území Götze, druhou branku přidal po Robbenově nahrávce hlavou zblízka Lewandowski. Ve druhém poločase navýšili skóre Robben a Rode.

Nahrávkou na poslední gól ozdobil svůj první start od vítězného finále mistrovství světa bavorský záložník Schweinsteiger, jenž se zotavil po zranění levého kolena.

Wolfsburg celkově ve všech soutěžích osmkrát v řadě zvítězil, ale po reprezentační pauze o výbornou sérii přišel. Dosud třetí nejlepší obrana v lize zaváhala na hřišti Schalke třikrát už během úvodní půlhodiny, kdy se dvakrát trefil Choupo-Moting a jednu branku přidal Fuchs.

Těsně před pauzou sice snížil Olič a čtvrt hodiny před koncem stáhl rozdíl na jediný gól Bendtner, ale srovnat se už druhému celku tabulky nepodařilo.

Freiburg s českým záložníkem Vladimírem Daridou v sestavě se udržel o bod před Dortmundem díky remíze 2:2 v Mohuči. Na hřišti soupeře sice prohrával po brance Díaze, ale na tu už za tři minuty odpověděl Schmid a po přestávce otočil skóre Mehmedi. V předposlední minutě vyrovnal Bell.

O vedení přišel rovněž Mönchengladbach, který navzdory náskoku prohrál s Frankfurtem 1:3. Útočník vítězného týmu Václav Kadlec do utkání nezasáhl.

Hamburk s Jaroslavem Drobným v brance zvítězili nad Brémami 2:0. V tabulce se posunul na patnáctou pozici, Werder klesl na sestupové sedmnácté místo. Drobný udržel čisté konto počtvrté v sezoně, jeho spoluhráč Petr Jiráček se do hry nedostal.

Rozhodující momenty utkání přišly až v závěru. Götz hodil dlouhý aut do vápna, brémský obránce míč pouze prodloužil na střídajícího lotyšského reprezentanta Rudnevse a ten se poprvé v sezoně prosadil.

Brémy i s Theodorem Gebre Sellassiem navíc dohrávaly zápas od 89. minuty v deseti, protože po druhé žluté kartě byl vyloučen kapitán Fritz. V nastavení šli hned čtyři hráči Hamburku na brankáře, Arslanova střela mířila pouze do tyče, gólman Brém Wolf si ji však srazil do vlastní brány.

Výsledky 12. kola: Bayern Mnichov - Hoffenheim 4:0 (23. Götze, 40. Lewandowski, 82. Robben, 87. Rode), Hannover - Leverkusen 1:3 (60. Gulselam - 56. Kiessling, 59. Son Hung-min, 71. Bellarabi), Mohuč - Freiburg 2:2 (27. Díaz, 88. Bell - 30. Schmid, 58. Mehmedi), Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt 1:3 (5. Nordtveit - 54. Stendera, 57. Meier, 73. Inui), Paderborn - Dortmund 2:2 (60. Rupp, 82. Saglik - 12. Aubameyang, 45.+1 Reus), Schalke - Wolfsburg 3:2 (10. a 22. Choupo-Moting, 25. Fuchs - 37. Olič, 74. Bendtner), Hamburk - Brémy 2:0 (84. Rudnevs, 90.+3 vlastní Wolf), Stuttgart - Augsburg 0:1 (72. Verhaegh z pen.).