Fotbalisté Bayeru Leverkusen oslavují střelecký úspěch Kaie Havertze.

Fotbalisté Bayeru Leverkusen oslavují střelecký úspěch Kaie Havertze. | foto: Reuters

Leverkusen poskočil na třetí místo, Havertz zlomil střelecký rekord

• 1
Fotbalisté Leverkusenu porazili Freiburg 1:0 a před víkendem se posunuli na třetí místo bundesligové tabulky. I ve třetím květnovém duelu se mezi střelce zapsal Kai Havertz, který se po nucené koronavirové pauze trefil celkově už popáté.

Po bezbrankovém poločase rozhodl dvacetiletý záložník v 54. minutě, kdy po průniku Leona Baileyho do pokutového území protlačil míč přes obránce i gólmana do branky.

V sezoně se trefil už po jedenácté a jako první hráč pod 21 let pokořil v bundeslize hranici 35 branek.

Leverkusen vítězstvím odčinil prohru 1:4 z předchozího duelu s Wolfsburgem a posílil naděje na postup do Ligy mistrů. Freiburg naopak po obnovení sezony ještě nevyhrál a v tabulce je osmý.

Německá liga - 29. kolo: Freiburg - Leverkusen 0:1 (54. Havertz).

SC Freiburg - Bayer Leverkusen 0:1 (0:0)

Branky: 55. Havertz. Rozhodčí: Fritz – Schaal, Gerach. ŽK:81. Alario, 90+3. Amiri.

SC Freiburg Schwolow – Kübler (66. Gulde), Lienhart, Heintz, Günter (C) – Sallai (66. Schmid), Koch (76. Frantz), Höfler, Grifo (76. Kwon Čang-hoon) – Höler (75. Waldschmidt), Petersen.

Bayer Leverkusen Hrádecký – Tah, S. Bender, Dragović – Amiri, Baumgartlinger (C), Aránguiz, Sinkgraven (62. Alario) – Wirtz (85. Paulinho), Havertz (66. Diaby), Bailey (85. Tapsoba).