Salomon Kalou z Herthy (vlevo) dává svůj druhý gól v zápase proti Dortmundu.

Salomon Kalou z Herthy (vlevo) dává svůj druhý gól v zápase proti Dortmundu. | foto: Reuters

Bayern dal šest gólů, Dortmund dvakrát prohrával, vítězství vydřel

• 1
Fotbalisté Bayernu deklasovali v 26. kole německé bundesligy doma Mohuč 6:0 a tabulku vedou o skóre před Dortmundem. Ten dvakrát prohrával, ale nakonec na Hertě Berlín získal tři body. Ve druhé minutě nastavení dal Reus na 3:2.

Hattrickem se na výhře Bayernu podílel James Rodríguez.

Bayern si trochu spravil chuť po vyřazení z Ligy mistrů od Liverpoolu. Skóre otevřel už ve třetí minutě kanonýr Lewandowski, jenž si připsal 18. branku v sezoně a s náskokem tří gólů vede tabulku střelců. Do kabin šli domácí za stavu 3:0 po trefách Rodrígueze a Comana. Ve druhé se Kolumbijec trefil ještě dvakrát a účet podtrhl v 70. minutě Davies.

Bayern navázal na poslední ligovou domácí výhru, ve které nasázel také šest gólů Wolfsburgu. Mohuč prohrála potřetí za sebou

Hertha nad aspirantem na titul dvakrát vedla. Na první Kalouovu gólovou dorážku sice Borussia rychle zareagovala zásluhou Delaneyho šťastné tečované střely, útočník z Pobřeží Slonoviny se ale stejně jako na podzim trefil proti Dortmundu i podruhé, když ve 35. minutě proměnil penaltu.

Krátce po změně stran ale znovu vyrovnal po rohu Zagadou a v druhé minutě nastavení rozhodl Reus. To už hrála Hertha bez vyloučeného Torunarighy, v závěru navíc dostal červenou kartu i Ibiševič. Uzdravený český záložník Vladimír Darida zůstal na lavičce.

Fotbalisté Lipska vyhráli na Schalke a posunuli se na třetí místo. Vítězství ve 14. minutě útočník Werner. Nejlepší střelec týmu se pohotově zorientoval ve skrumáži před bránou a vstřelil svůj první gól v tomto kalendářním roce.

Návrat na lavičku Schalke se tak nevydařil trenéru Huubu Stevensovi, který v týdnu nahradil odvolaného Domenica Tedesca. Celek z Gelsenkirchenu navíc nevstřelil gól ve čtvrtém domácím ligovém zápase za sebou.

Obránce Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas při remíze Hoffenheimu 1:1 ve Stuttgartu. Uzdravený Jan Morávek se po třech utkáních vrátil do nominace Augsburgu, při výhře 3:1 nad Hannoverem se ale na hřiště nedostal.

Hoffenheim poslal do vedení po Belfodilově akci kanonýr Kramarič. Pro chorvatského reprezentanta to byla 46. trefa v dresu Hoffenheimu, což se v bundesligové klubové historii povedlo pouze Sejadu Salihovičovi. Stuttgart ale dokázal vyrovnat v 66. minutě, proti svému bývalému klubu se prosadil Zuber.

Záchranářský souboj v Augsburgu začal lépe pro Hannover, který po trefě Weydandta vyhrál první poločas. Po změně stran se ale po rohovém kopu prosadil střídající Cordova a v 79. minutě rozhodl překvapivou střelou z přímého kopu Schmid.

Hannover prohrál popáté za sebou a z předposledního místa ztrácí na záchranu šest bodů. Augsburg zvýšil náskok na dnešního soupeře na jedenáct bodů a je čtrnáctý.

Střelcem dne byl Wout Weghorst, jenž hattrickem zařídil Wolfsburgu výhru 5:2 nad Düsseldorfem.

Brémy v brance s Jiřím Pavlenkou a v obraně s Theodorem Gebre Selassiem zvítězily v Leverkusenu 3:1. Hrdinou zápasu byl spoluhráč českých reprezentantů Max Kruse, který po necelé čtvrthodině hry otevřel skóre přesnou střelou k pravé tyči, ve 37. minutě se podílel asistencí na gólu Rashicy a v páté minutě nastavení druhou brankou završil výsledek.

Pavlenka držel čisté konto až do 75. minuty, kdy ho z přímého kopu překonal Bailey a zkazil mu možnost vychytat pátou ligovou nulu v sezoně.

Brémy oplatily domácím drtivou porážku z první poloviny sezony, kdy s Leverkusenem doma prohrály 2:6.

Výsledky 26. kola: Augsburg - Hannover 3:1 (65. Cordova, 79. Schmid, 86. Hahn - 8. Weydandt), Schalke - Lipsko 0:1 (14. Werner), Stuttgart - Hoffenheim 1:1 (66. Zuber - 42. Kramarič), Wolfsburg - Düsseldorf 5:2 (54., 59. a 88. Weghorst, 34. Mehmedi, 57. Knoche - 30. Ayhan, 65. Raman), Mönchengladbach - Freiburg 1:1 (16. Pléa - 10. Grifo), Hertha Berlín - Dortmund 2:3 (4. a 35. z pen. Kalou - 14. Delaney, 47. Zagadou, 90.+2 Reus), Leverkusen - Brémy 1:3 (75. Bailey - 13. a 90.+5 Kruse, 13. Rashica), Eintracht Frankfurt - Norimberk 1:0 (31. Hinteregger), Bayern Mnichov - Mohuč 6:0 (33., 51. a 55. Rodríguez, 3. Lewandowski, 39. Coman, 70. Davies).