Žilina hrála se Slovanem 0:0, než zápas narušil domácí fanoušek. O výsledku tak rozhodne disciplinární komise. | foto: AP

Na Slovensku divák napadl rozhodčího, Porto slaví mistrovský titul

• 11
Měl to být jeden z vrcholů jarní části slovenské ligy. Utkání domácí Žiliny s fotbalisty Slovanu Bratislava však za stavu 0:0 sudí předčasně ukončili, protože jeden z domácích fanoušků vběhl na hřiště a napadl čárového rozhodčího. V portugalské lize už znají nového šampiona - pět kol před koncem má nedostižný náskok Porto.

SLOVENSKO

Hlavní arbitr Pavol Chmura s kolegy po inzultaci odešel do šatny a duel českých
trenérů Pavla Hapala z Žiliny a Karla Jarolíma z Bratislavy ukončil.

"Musíme si počkat na zápis od rozhodčích a vyjádření delegáta. V této chvíli by byly jakékoliv závěry předčasně," poznamenal podle serveru Šport.sk ředitel slovenské Unie ligových klubů Dušan Huňady.

Podle slovenských médií byl útočníkem jeden z fanoušků domácího týmu, který je v čele tabulky. Zápas bude mít disciplinární dohru.

"Nevím, co mám hodnotit, bylo to zvláštní. Oba týmy dřely a bojovaly, mohl to být dobrý zápas. My jsme měli kopat stoprocentní pokutový kop a navíc jsme neměli dostat červenou kartu. Ukončil to pan čárový rozhodčí Slyško a nebo teda jeden z domácích fanoušků. Údajně jeden z domácích fanoušků," uvedl na tiskové konferenci Hapal.

V pátek večer se nedohrálo ani utkání německé ligy mezi domácím St. Pauli a Schalke. Divák tam chvíli před koncem duelu hodil kelímek s pivem na postranního rozhodčího.

Výsledky 24. kola: Žilina - Slovan Bratislava 0:0 (předčasně ukončeno v 90. minutě), Dubnica - Ružomberok 0:0, Košice - Banská Bystrica 2:1 (45. Matič, 49.

NIZOZEMSKO

Výsledky 29. kola: Twente Enschede - PSV Eindhoven 2:0, Graafschap - Breda 1:3, Heerenveen - Excelsior Rotterdam 2:3, Tilburg - Roda Kerkrade 4:5, Feyenoord Rotterdam - Alkmaar 0:1, Arnhem - Nijmegen 2:1, Utrecht - Haag 2:3, Ajax Amsterodam - Almelo 3:0, Groningen - Venlo 3:2.

BELGIE

Výsledky 1. kola play off, skupina o titul: Gent - FC Bruggy 1:1, Anderlecht - Standard Lutych 1:3, Genk - Lokeren 2:1.

TURECKO

Výsledky 27. kola: Karabükspor - Gaziantepspor 3:2, Sivasspor - Besiktas 1:0 (za hosty ČK Sivok), Ankaragücü - Eskisehirspor 2:2, Trabzonspor - Konyaspor 1:0, Manisaspor - Genclerbirligi 0:3, Kayserispor - Kasimpasa 1:3, Büyüksehir -
Bucaspor 2:1, Fenerbahce - Bursaspor 0:0.

RUSKO

Útočník Jan Holenda svým gólem zajistil Machačkale vítězství 1:0 nad Kazaní. Stal se tak prvním českým střelcem v nové ruské sezoně. Hned vzápětí na něj
navázal Tomáš Necid, jeho zásah však stačil CSKA Moskva pouze k remíze 1:1
s Krasnodarem.

Holenda, který se v minulém ročníku trefil pětkrát, se prosadil už po sedmi minutách hry. Naběhl si za obranu na kolmou přihrávku z hloubi pole a střelou z voleje dal první gól Machačkaly v sezoně.

Kazaň se přes obranu posílenou o brazilského veterána Roberta Carlose
neprosadila a poprvé v novém ročníku prohrála.

Výsledky 3. kola: Perm - Samara 1:1, Nižnij Novgorod - Dynamo Moskva 3:0, Lokomotiv Moskva - Rostov na Donu 1:1, Kubaň Krasnodar - Spartak Moskva 3:1, Nalčik - Petrohrad 2:2, Machačkala - Kazaň 1:0 (gól Holenda), CSKA Moskva - FK Krasnodar 1:1 (za domácí gól Necid).

RAKOUSKO

Útočník Tomáš Jun rozhodl dvěma brankami v závěrečné dvacetiminutovce o domácí výhře Austrie Vídeň nad Kapfenbergem 2:0. Jun, který měl před tímto utkáním na svém kontě jediný ligový gól v sezoně, se trefil poprvé v 74. minutě.

Bývalý hráč Sparty, Jablonce nebo Teplic pak v poslední minutě vedení vídeňského mužstva zdvojnásobil.

V obraně hostů odehrál 79 minut další český fotbalista Milan Fukal. Austria vede po 27. kole tabulku soutěže o tři body před Sturmem Štýrský Hradec.

Výsledky 27. kola: Ried - Mattersburg 1:1, Austria Vídeň - Kapfenberg 2:0 (oba góly Jun), Sturm Štýrský Hradec - Rapid Vídeň 3:3, Wiener Neustadt - Wacker Innsbruck 2:2, Linec - Salcburk 1:1.

SKOTSKO

Výsledky 31. kola: Glasgow Rangers - Dundee United 2:3, Motherwell - Aberdeen 2:1, St. Johnstone - Kilmarnock 0:0, St. Mirren - Hamilton 3:1, Hibernian - Heart of Midlothian 2:2, utkání Inverness - Celtic Glasgow bylo odloženo.

PORTUGALSKO

Hráči FC Porto se popětadvacáté v historii stali portugalskými mistry. Titul si zajistili pět kol před koncem soutěže, když porazili svého hlavního rivala Benfiku Lisabon na jejím hřišti 2:1. A to i přesto, že dohrávali dvacet minut v deseti.

Porto korunovalo titulem výjimečnou sezonu, ve které zatím z 25 ligových zápasů nenašlo ani jednou přemožitele a ztratilo jen čtyři body za dvě remízy. Zásluhou toho má Porto pět kol před koncem sezony nedostižný šestnáctibodový náskok.

Výsledky 25. kola: Leiria - Marítimo 1:3, Coimbra - Portimonense 1:0, Beira Mar - Braga 1:2, Olhanense - Naval 1:3, Rio Ave - Setúbal 2:0, Guimaraes - Sporting Lisabon 1:1, Benfica Lisabon - FC Porto 1:2.

1. FC Porto 25 23 2 0 58:9 71
2. Benfica Lisabon 25 18 1 6 52:23 55
3. Braga 25 12 4 9 41:30 40
4. Sporting Lisabon 25 10 9 6 34:26 39
5. Guimaraes 25 9 7 9 28:32 34
6. Pacos Ferreira 24 8 9 7 24:30 33
7. Marítimo 25 8 7 10 31:26 31
8. Nacional Funchal 24 8 7 9 21:27 31