Monako otočilo zápas v Nice

Paříž - Dokonalý obrat předvedli v pátečním předehrávaném zápase 34. kola francouzské ligy fotbalisté Monaka. V desáté minuty sice dostali v Nice gól od domácího Varraulta, ještě v prvním poločase se v rozmezí deseti minut trefili kanonýři - chorvatský útočník Dado Pršo a kapitán Ludovic Giuly.

Hned po Pršově vyrovnání se na hřiště dostal i český záložník Jaroslav Plašil, který vystřídal zraněného špílmachra Jeroma Rothena.

Další nepříjemnost před středeční semifinálovou odvetou Ligy mistrů s Chelsea řešil trenér Didier Deschamps ve 41. minutě, kdy musel z trávníku i Pršo, kterému Abardonado přišlápl nohu.

"Přišli jsme o dva hráče, ale doufám, že na zápas s Chelsea budou fit. Pro nás je teď důležité vyhrávat, ale v Londýně vítězství potřebovat nebudeme," čerpá Deschamps optimismus z vítězství 3:1 v úvodním semifinále.

Olympique Marseille nejspíš přijde o účast v evropských pohárech, když v sobotu doma podlehl Metám. Domácí kouč Anigo postavil před odvetou semifinále Poháru UEFA vesměs náhradníky a Menirí poslal hosty hlavou do vedení.

Kanonýr Drogba střídal už po prvním poločase a Marseille navíc dohrávala posledních dvacet minut bez vyloučeného Sommeila. V improvizované sestavě se nedostalo ani na Rudolfa Skácela, ani na Štěpána Vachouška, který byl alespoň na lavičce.

Výsledky 34. kola: Nice - Monako 1:2 (10. Varrault - 33. Pršo, 43. Giuly), Marseille - Mety 0:1 (26. Menirí).