Lens - Marseille

Lens - Marseille - Aruna Dindane z Lensu (vpravo) v souboji s Wilsonem Orumou z Marseille | foto: Reuters

Mistrovský Lyon vyhrál i ve druhém kole

• 5
Paříž - Francouzský fotbalový mistr z posledních čtyř let v domácí lize nadále válí. I ve druhém kole Olympique Lyon zvítězil, tentokrát díky trefě norského reprezentanta Johna Carewa. Ten se skóroval ve 26. minutě zápasu se Štrasburkem a stačilo to k vítězství. Lyon tak doplnil čtveřici týmů bez ztráty bodu.

V sestavě Olympique stejně jako minulý týden chyběl záložník Michael Essien, o nějž se eminentně zajímá Chelsea. "Nenominoval jsem ho do zápasu, protože se nekoncentruje plně na fotbal," zdůvodnil své rozhodnutí kouč Gérard Houllier.

Stejně jako Lyon zvítězili podruhé i hráči Nantes, kteří si odvezli výhru 3:0 z Rennes.

V úvodním sobotním zápase se poprvé radovali z vítězství fotbalisté Lensu. Ti si poradili se silným soupeřem, když porazili dvoubrankovým rozdílem Olympique Marseille. Poražené mužstvo prohrálo druhý ligový zápas za sebou.

Vedení domácího Lensu, za který hrál před lety český reprezentant Vladimír Šmicer, zařídil záložník Seydou Keita z Mali, který v 37. minutě přesnou ranou poprvé rozvlnil marseilleskou síť.

Půl hodiny před koncem pak potvrdil tříbodový zisk domácího týmu brazilský fotbalista Hilton. Hosté po této prohře klesli na poslední místo tabulky.

Fotbalový tým z Auxerre si v druhém kole francouzské ligy přijel pro výhru do Monaka. Knížecí klub přehrál 2:0, a to i díky monackému obránci Evrovi, který se
nechal dvě minuty před pauzou vyloučit.

Český reprezentant René Bolf z Auxerre se na trávníku objevil v 17. minutě, když vystřídal zraněného Kaboula. Naopak Jaroslav Plašil z Monaka do utkání nezasáhl kvůli zranění palce levé nohy, které si přivodil na začátku letní přípravy.

Ani tým Bordeaux nezaváhal a získal tři body za domácí výhru 1:0 nad Nancy díky gólu Maročana Šammacha z první minuty.

Vladimír Šmicer hrál za vítězné mužstvo do 40. minuty, pak přenechal své místo Francinovi.

Fotbalisté Paris St. Germain si i s českým reprezentačním obráncem Davidem Rozehnalem v sestavě rovněž připsali druhé vítězné utkání a vedou tabulku. Tentokrát porazili Sochaux na jeho půdě 1:0, v 51. minutě se trefil záložník Edouard Cissé.

Racing Lens naopak poprvé uspěl, když porazil Olympique Marseille 2:0. Výhru zařídil záložník Seydou Keita z Mali, který v 37. minutě dorazil do sítě neproměněnou penaltu Jeroma Leroye.

Půl hodiny před koncem pak potvrdil tříbodový zisk domácího týmu přesně kopnutým přímým kopem Brazilec Hilton. Marseille tak prohrála i druhý zápas nového ligového ročníku a klesla na poslední místo tabulky.

Fotbalisté Nantes zvítězili v druhém kole francouzské ligy 3:0 v Rennes, ještě neztratili ani bod a navíc neinkasovali. Rennes jsou v přesně opačné situaci, se skóre 0:4 se dělí o poslední místo.

Výsledky - 2. kolo:
Lens - Marseille 2:0 (37. Keita, 61. Hilton), Ajaccio - Lille 3:3 (12. Rocchi, 27. Pereire, 65. Sad'hi - 19. Mahoun, 39. Cygax, 90. Debuchy), Bordeaux - Nancy 1:0 (1. Šammach), Mety - Le Mans 0:0, Monako - Auxerre 0:2 (26. Violeau, 78. Piorini), Sochaux - Paris St. Germain 0:1 (51. E. Cissé), Toulouse - Nice 0:2 (17. Kone, 29. Traore), Troyes - St. Etienne 0:0, Rennes - Nantes 0:3 (14. Fae, 79. Diallo, 87. Bamogo), Lyon - Štrasburk 1:0 (26. Carew).