Manchester už vede před Arsenalem jen o bod

• 2
Manchester United je po 21. kole anglické ligy v čele tabulky už jen o bod před druhým Arsenalem. Vedoucí tým totiž doma jen remizoval s Newcastlem 0:0, zatímco Arsenal na Highbury porazil Middlesbrough 4:1.

Hrdinou utkání byl hráč Arsenalu Thierry Henry. První gól vstřelil z penalty a druhý přidal z trestného kopu, který zahrál z hranice šestnáctky a trefil přitom obránce Queudrueho, od něhož se míč odrazil do sítě.

Na 3:0 zvýšil jeho krajan Robert Pires, který využil dalšího nedorozumění v obraně Middlesbroughu a vítězství Gunners zpečetil v 68. minutě Fredrik Ljungberg. Middlesbrough v závěru jen korigoval z penalty, kterou proměnil Grace Maccarone.

Vyhrál i Liverpool kritizovaného kouče Gérarda Houlliera, i když se doma na Anfield Road zmohl v zápasu s Aston Villou jen na jeden gól. Míč navíc dopravil do branky obránce Aston Villy Mark Delaney. Vladimír Šmicer nehrál a neobjevil se ani na lavičce mezi náhradníky.

Divoká přestřelka se odehrála v Blackburnu, kde jen během prvního poločasu padlo pět branek. Domácí vedli 3:2, ale Bolton v druhé půli zápas otočil a Kevin Nolan, který celý brankostroj odstartoval už v první minutě, uzavřel v 78. minutě skóre na 4:3 pro Bolton.

Patrik Berger patřil ke strůjcům vítězství Portsmouthu nad Manchesterem City. První i druhý gól padl po trestných kopech, které zahrával právě bývalý český reprezentant. Nováček Premier League vyhrál 4:2.

Fotbalisté Chelsea si spravili chuť po středeční prohře s Liverpoolem a v na hřišti Leicesteru zvítězili 4:0. Už v prvním poločase dvakrát udeřil nizozemský útočník Jimmy Floyd Hasselbaink, který završil svůj dosavadní střelecký účet v sezoně na tucet branek.

Pak se favorit brankově na dlouho odmlčel, ale v závěru se opět prosadil, když dvě minuty před koncem rumunský náhradník Adrian Mutu ukončil tříměsíční čekání na gól. V nastaveném čase zpečetil výsledek nigerijský obránce Celestine Babayaro.  Milionářský klub si upevnil třetí místo v tabulce.

Výsledky - 21. kolo: Arsenal - Middlesbrough 4:1 (38. Henry z pen., 45. vlastní Queudrue, 57. Pires, 68. Ljungberg - 86. Maccarone z pen.), Birmingham - Southampton 2:1 (16. Clemence, 67. Kenna - 6. Ormerod), Blackburn - Bolton 3:4 (3. Greško, 24. Yorke, 34. Cole - 1. a 78. Nolan, 42. Djorkaeff, 73. Janakopulos), Fulham - Everton 2:1 (45. Saha, 46. Malbranque - 81. Kilbane), Charlton - Wolverhampton 2:0 (38. a 79. Eull), Leeds - Tottenham 0:1 (56. Keane), Liverpool - Aston Villa 1:0 (36. vlastní Delaney), Portsmouth - Manchester City 4:2 (52. a 77. Yakubu, 19. Stefanovič, 58. Sheringham - 21. Anelka, 45. Sibierski), Leicester - Chelsea 0:4 (12. a 44. Hasselbaink, 88. Mutu, 90. Babayaro), Manchester United - Newcastle 0:0.