Lyon třikrát překonal Čecha a zvýšil náskok

Lyon - Fotbalisté Lyonu zvýšili náskok v čele francouzské ligy. Obhájce titulu už vede o čtyři body před Monakem, které v třiatřicátém kole nečekaně podlehlo doma týmu Nantes. Také Lyon se na svém stadionu trápil, dlouho hledal recept na obranu Rennes a především gólmana Petra Čecha. Spasila ho až penalta.

V šestapadesáté minutě překonal českého reprezentačního brankáře z pokutového kopu Juninho, penaltě předcházela ruka hostujícího kapitána Jeunechampa. Brazilský fotbalista umístil míč na druhou stranu, než zvolil gólman Čech.

Penalta Lyon vysvobodila, v utkání se dlouho nedokázal střelecky prosadit, přestože měl po většinu zápasu velkou převahu. Navíc Rennes těsně před přestávkou přišlo o vyloučeného obránce Bourillona. V oslabení se ubránilo dvanáct minut hry, pak inkasovalo poprvé.

V ten okamžik přišel zlom, uklidněný Lyon začal hrát uvolněně a přidal další dva góly.

Essien dorazil Čechem vyraženou střelu, pak se po pasu Elbera prosadil Luyindula.

Lyon si pět kol před koncem upevnil pozici v čele ligy, v boji o mistrovský titul mu hodně nahrála nečekaná porážka Monaka. Semifinalista Ligy mistrů podlehl mužstvu Nantes, když jediný gól inkasoval dvanáct minut před koncem po rychlém protiútoku.

Jaroslav Plašil dostal příležitost v základní sestavě a odehrál sedmdesát minut. Už v prvním poločase měl velmi dobrou šanci, zahrával přímý kop z osmnácti metrů, ale trefil jen zeď. Monako do utkání nastoupilo bez obvyklých opor, chyběli třeba brankář Roma, záložník Rotten nebo útočník Morientes.

Z českých fotbalistů působících ve Francii se tak v sobotu radoval jen obránce Václav Drobný. Jeho Štrasburk vyhrál na hřišti Lille. Drobný odehrál první poločas.

Výsledky 33. kola: Auxerre - Sochaux 2:1 (49. Kalou, 56. Cissé - 55. vlastní Mexes), Bastia - Bordeaux 0:2 (37. Celades, 48. Feindouno), Guingamp - Lens 1:0 (8. Leroy), Lille - Štrasburk 0:1 (30. vlastní Makoun), Lyon - Rennes 3:0 (56. z pen. Juninho, 62. Essien, 71. Luyindula), Mety - Nice 1:0 (61. Proment), Montpellier - Le Mans 0:3 (17. D'Amico, 29. Cousin, 32. Pancrate), Toulouse - Ajaccio 3:1 (41. Emana, 64. Faure, 88. Avezar - 90. Bagayoko), Monaco - Nantes 0:1 (78. Vahirua), Paris St. Germain - Olympique Marseille 2:1 (12. a 61. Pauleta - 89. Battles)