Ryan Giles (vlevo) z Lutonu a Vladimír Coufal z West Hamu bojují o míč. | foto: Reuters

West Ham s Coufalem vyhrál v Lutonu, Souček kvůli zranění chyběl

• 1
Fotbalisté West Hamu vyhráli na hřišti nováčka anglické ligy Lutonu 2:1 a bodovali i ve čtvrtém kole, z toho potřetí triumfovali. V dresu vítězů chyběl kvůli zranění záložník Tomáš Souček, naopak další český reprezentant Vladimír Coufal odehrál v obraně celý zápas.

Kapitán národního týmu Souček se zranil v úvodním dějství sobotního utkání v Brightonu, kdy se po standardní situaci natahoval hlavou po míči, u něhož ale byl dříve domácí brankář Verbruggen. Po úderu do hlavy byl Souček ošetřen na trávníku a následně musel kvůli riziku otřesu mozku střídat.

Úřadujícího vítěze Evropské konferenční ligy poslal v Lutonu do vedení v prvním poločase Bowen, který dal už třetí ligový gól v sezoně. V 85. minutě zvýšil Zouma. V nastavení vstřelil kontaktní branku Andersen, Luton ale prohrál i třetí zápas v novém ročníku Premier League..

Luton Town - West Ham 1:2 (0:1)

Branky: 90+2. M. Andersen - 37. Bowen, 85. Zouma. Rozhodčí: Tierney – Davies, Ledger. ŽK:87. Nakamba - 82. Palmieri. Diváci: 10 356.

Luton Town Kaminski – Burke, Andersen, Bell – Doughty (78. Ogbene), Barkley (71. Mpanzu), Nakamba, Chong (84. Woodrow), Giles (71. Kaboré) – Adebayo (71. Brown), Morris /C/.

West Ham Aréola – Coufal, Zouma /C/, Akird, Palmieri – Álvarez, Ward-Prowse – Bowen, Paquetá (90+1. Kudus), Benrahma (71. Fornals) – Antonio (80. Ings).