Lokvencův gól odstartoval cestu ze dna

• 7
Berlín - Krize fotbalistů Kaiserslauternu možná pomalu končí. V utkání 15. kola bundesligy se o tom přesvědčil Wolfsburg, který se domů vracel s porážkou 0:2. O první gól se přitom postaral český útočník Vratislav Lokvenc. Kaiserslautern přenechal poslední příčku hráčům Chotěbuze, kteří v utkání bohatém na góly podlehli Mnichovu 1860 3:4. Hráči z bavorské metropole přitom vedli už 4:0, mocný finiš domácích je ale už o tříbodový zisk nepřipravil.

David Jarolím málem obral o body fotbalisty Borussie Dortmund. Norimberk díky jeho střele z třetí minuty vedl 1:0, ale nakonec s favoritem prohrál. Jarolím vstřelil svůj druhý letošní gól poté, co využil chyby Torstena Fringse, ale Ricken a střídající Ewerthon v druhém poločase skóre otočili.

"V prvním poločase jsme hráli hrozně. Něco se dá omluvit, ale ne to, že se Norimberk dostal takhle snadno do vedení. Vyhráli jsme se štěstím, i když s ohledem na druhou půli ne zcela nezaslouženě," prohlásil trenér Dortmundu Matthias Sammer.

Dortmund dál ztrácí osm bodů na vedoucí Bayern, kterému zajistil vítězství 2:0 nad Herthou Berlín Michael Ballack. Mnichovský tým neprohrál v lize doma už v 27 utkáních po sobě a prakticky si zajistil titul podzimního mistra. Ballack nejprve zakončil gólem sólovou akci a druhou branku dal z penalty za faul na Santa Cruze.

Fotbalisté Hannoveru prohráli v patnáctém kole německé ligy se Schalke 0:2. Oba góly padly už v první půli. Po změně stran nastoupil za Hannover Jiří Štajner,
ale ani bývalé hvězdě Slovanu Liberec se nepovedlo ztéci branku loňských vítězů poháru. Brémy porazily Stuttgart 3:1 a posunuly se na druhé místo před Dortmund.

Výsledky - 15. kolo
Chotěbuz - Mnichov 1860 3:4
(80. Topič, 85. Kalužny, 86. Rink - 54. a 64. Schroth, 38. Lauth, 61. Weissenberger), Norimberk - Borussia Dortmund 1:2 (3. Jarolím - 54. Ricken, 78. Ewerthon), Bayern Mnichov - Hertha Berlín 2:0 (40. a 71. z pen. Ballack), Hansa Rostock - Borussia Mönchengladbach 3:1 (53. a 63. Prica, 19. Vorbeck - 38. Demo z pen.), Bochum - Arminia Bielefeld 0:3 (3. Lense, 54. vlastní Vander, 86. Diabang), Kaiserslautern - Wolfsburg 2:0 (15. Lokvenc, 66. Lincoln), Leverkusen - Hamburk 2:3 (11. Balitsch, 22. Bastürk - 3. a 52. Romeo, 77. Barbarez).  Werder Brémy - VfB Stuttgart 3:1 (27. Ailton, 80. Krstajič, 90. z pen. Ailton - 55. Kuranyi), Hannover - Schalke 0:2 (15. z pen. Böhme, 19. Mpenza).