Kalvodův tým stále bez ztráty bodu

Bratislava - Fotbalisté Žiliny pod vedením českého trenéra Leoše Kalvody nenašli ani ve třetím kole slovenské ligy přemožitele a porazili doma Petržalku 1:0. Obhájce titulu, kterého čeká ve středu premiéra ve druhém předkole Ligy mistrů, jakoby šetřil síly. Jediný gól padl v 59. minutě, kdy se po Barčíkově rohu nejlépe zorientoval v šestnáctce Sninský.

Slovan Bratislava porazil na Tehelném poli bez problémů Trenčín 2:0. Hrdinou utkání byl reprezentační útočník Vittek, jenž dal oba góly a se čtyřmi zásahy je po třetím kole jediným ligovým střelcem Slovanu.

Inter dokázal poprvé v sezóně bodovat. V dramatickém zápasu v Košicích uhráli svěřenci Karola Peczeho remízu 3:3. Inter sice vedl od čtvrté minuty po Lelkešově penaltě, ale deset minut nato domácí srovnali a ještě do poločasu otočil skóre Mati.
Po změně stran vrátil Inter do hry Kunzo. Od 51. minuty hráli Bratislavané bez vyloučeného českého obránce Radka Opršala. Třetí gól domácích vstřelil zblízka v 72. minutě Lazúr a zdálo se být rozhodnuto, jenže v nastaveném čase vybojoval Lelkeš hlavičkou Interu první bod.

Púchov nastoupil k utkání v Ružomberku bez českého brankáře Tomáše Bernadyho, který má stop kvůli červené kartě z druhého kola. Ružomberok rozhodl o třech bodech během úvodních 26 minut, kdy si vypracoval dvougólové vedení. Púchov zvedl hlavu ve druhém poločasu, ale domácí soupeřův odpor vzápětí srazili třetím gólem a v poslední minutě upravil na 4:1 Rák.

Výsledky - 3. kolo
MŠK Žilina - Artmedia Petržalka 1:0
(59. Sninský)
Slovan Bratislava - Laugaricio Trenčín 2:0 (30. a 73. Vittek)
1. FC Košice - Inter Bratislava 3:3 (14. Juhás, 45. Mati, 72. Lazúr - 4. z pen. a 90. Lelkeš, 48. Kunzo)
SCP Ružomberok - Matador Púchov 4:1 (16. a 90. Helbich, 26. Hazucha, 79. Rák - 58. Perniš).
Spartak Trnava - Dubnica 2:0 (22. Fall, 45. Sikorjak)

1. Žilina                   3 0 0 5:2 9
2. Ružomberok        3 2 1 0 7:2 7
3. Trnava                 3 2 1 0 6:1 7
4. 1. FC Košice        3 1 2 0 5:4 5
5. Slovan Bratislava 3 1 1 1 4:3 4
6. Dubnica               3 1 0 2 2:3 3
7. Púchov                3 1 0 2 4:7 3