Jarolím poprvé zazářil v dresu Sedanu

Paříž - V roli hvězdy zápasu se v dresu francouzského Sedanu poprvé od svého příchodu blýskl český záložník Lukáš Jarolím. V zápase s týmem Troyes stál u zrodu dvou gólů a sportovní deník L'Équipe jej označil za klíčového strůjce přesvědčivého vítězství 4:0, jímž Sedanu svitla naděje na udržení v nejvyšší soutěži. Bývalý hráč Slavie a Příbrami přitom přišel na hřiště z lavičky náhradníků až na počátku druhého poločasu.

V 66. minutě stál u zrodu třetí branky, když z pravého křídla přihrál Camarovi, který patičkou posunul míč k autorovi gólu Asuarovi. O šest minut později český záložník opět skvěle přihrál kanonýrovi Camarovi, který s Jarolímovým přispěním završil hattrick.

Deník L'Équipe napsal, že Jarolím byl na pravé straně pole "neposedný a obratný". Jeho výkon ohodnotil nadprůměrnou známkou 6,5 z deseti možných.  Vítězstvím nad Troyes, který je posledním týmem tabulky, se Jarolímův Sedan posunul z předposledního na 18. místo, zůstal však v sestupovém pásmu.

Od týmu Rennes brankáře Petra Čecha, který je na čtrnáctém místě, jej nicméně po 34. kole ligy dělí pouhé dva body.  Český reprezentační gólman, který minulý týden zazářil v zápase proti Le Havre, podal v sobotu na domácí hřišti v utkání proti Nice průměrný výkon, když inkasoval dva góly. Utkání skončilo remízou 2:2 a L'Équipe ohodnotil Čecha průměrnou pětkou.