Jankulovski zařídil výhru AC Milán

• 16
Řím - Marek Jankulovski zařídil tři body pro AC Milán. Jeho dělovka z 25 metrů rozhodla o výhře AC na hřišti veronského týmu Chievo v osmém kole italské ligy. Svůj druhý gól v sezoně vstřelil Jankulovski v 31. minutě a vzápětí dostal za žlutou kartu za přílišné oslavy.

AC Milán, který vstoupil do sezoně s minus osmi body za korupci, má po osmi zápasech už sedm kladných bodů a v tabulce postoupil na dvanácté místo.

V čele soutěže je jeho městský rival Inter, který snadno porazil Livorno 4:1. Jen o skóre druhé je Palermo, které mělo s Messinou více práce. Hosté vedli díky šesté letošní brance nečekaného vedoucího střelce Serie A Rigana, Palermo však ještě do poločasu skóre otočilo a vyhrálo 2:1.

Výsledky - 8. kolo:
AS Řím - Ascoli 2:2
(50. Totti, 90. Mexes - 22. M. Delvecchio, 64. Bjelanovič), Bergamo - Cagliari 3:3 (4. Loria, 58. Ventola, 69. Doni - 6. Bianco, 30. D'Agostino, 54. Suazo z pen.), Chievo - AC Milán 0:1 (31. Jankulovski), Empoli - Udine 1:1 (60. Matteini - 57. Obodo), FC Turín - Fiorentina 0:1 (13. Jörgensen), Inter Milán -Livorno 4:1 (2. vlastní Pfertzel, 13. Materazzi, 71. Ibrahimovic, 78. Cruz - 70. Lucarelli), Palermo - Messina 2:1 (25. Zaccardo, 41. Di Michelle z pen. - 7. Rigano), Reggina - Parma 3:2 (33. a 77. Amoruso, 76. Bianchi - 39. Budan, 84. Gasbarroni), Sampdoria Janov - Lazio Řím 2:0 (53. Quagliarella, 75. Volpi z pen.), Siena - Catania 1:1 (47. Frick - 90. Corona).

20. Reggina (-15 bodů) 8 3 2 3 11:14 -4

Marek Jankulovski, autor vítězného gólu AC Milán v zápase s Chievem, se běží podělit o radost s Gennatem Gattusem a trenérem Carlem Ancelottim.