Juventus - Lazio; Zambrotta (vpravo) - Behrami

Juventus - Lazio; Zambrotta (vpravo) - Behrami - Gianluca Zambrotta z Juventusu (vpravo) atakuje Valona Behramiho z Lazia Řím v utkání první italské ligy. | foto: Reuters

Jankulovski vystřídal náhradníka a dal gól

• 14
Řím - Tři zranění hráči vypadli během úvodní půlhodiny ze sestavy fotbalistů AC Milán v Messině. Český reprezentant Marek Jankulovski ve 27. minutě nahradil dříve střídajícího a rovněž už zraněného Ambrisiniho, a uvedl se skvěle. Za pět minut vyrovnal na 1:1, Milánští nakonec otočili a v tabulce se přiblížili Juventusu.

Vedoucí tým italské ligy v sobotním utkání 35. kola jen remizoval na domácím hřišti s Laziem Řím 1:1. Hosté vedli od 29. minuty gólem Rocchiho, ale už o šest minut později přišli o Daba, který byl vyloučen za protesty.

Juventus i s Nedvědem v sestavě se vrhl do útoku. Už o poločase trenér Capello dvakrát střídal, v 71. minutě potřetí, ale vyrovnání se dočkal až tři minuty před koncem zásluhou Trezegueta.

Turínský klub nedokázal vyhrát od vyřazení ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Arsenalem a v domácí soutěži během necelého měsíce už téměř prohospodařil desetibodový náskok. V posledních pěti zápasech Juventus vždy jen remizoval.

Milán se tak lídrovi přiblížil na rozdíl pouhých tří bodů. A to se zápas pro semifinalistu Ligy mistrů nevyvíjel zdaleka tak příznivě jako pro Juventus.

Messina vedla už od šesté minuty a Milán ztrácel jednoho hráče za druhým. Ve 13. minutě se zranil Kaká, v 18. Nesta a ve 27. minutě i Ambrosini, jenž dříve střídal právě Brazilce Kaká.

Třetí vynucené střídání pomohlo na hřiště Jankulovskému, který se po pěti minutách uvedl brankou. Z přihrávky od Serginha se trefil nádhernou ránou z voleje. Ještě před přestávkou strhl vedení na stranu hostí Gattuso a minutu před koncem zvýšil Gilardino na konečných 3:1.

Zápas nedohráli hned čtyři fotbalisté. V závěru první půle, krátce po druhém gólu Milána, byl vyloučen domácí Nocerino, kterého v úplném závěru utkání následovali Sculli a Aronica. Červenou kartu dostal v závěru také hostující Seedorf.

"Pořád máme naději na titul. Jsou před námi tři zápasy a uvidíme, třeba se nám pořadí Juventus předstihnout. Musíme se pokusit třikrát vyhrát," uvedl trenér Ancelotti, jehož tým čekají domácí zápasy s Livornem a AS Řím a utkání v Parmě. Juventus bude hrát v Sieně a na půdě Regginy, doma přivítá Palermo.

V tabulce třetí Inter Milán vyhrál nad Regginou vysoko 4:0 a úspěšný byl i čtvrtý tým, který drží příčku zajišťující předkolo Ligy mistrů. Fiorentina s Ujfalušim v sestavě vyhrála 2:1 nad Empoli.

Naopak páté AS Řím doma jen remizovalo 0:0 se Sampdorií.

Výsledky 35. kola:
Ascoli - Cagliari 2:2
(18. Ferrante, 28. Domizzi z pen. - 53. a 64. Suazo), Udine - Chievo 1:1 (77. Di Natale - 89. Pellissier z pen.), Fiorentina - Empoli 2:1 (43. Pasqual, 59. Jimenez - 66. Rigano), Juventus Turín - Lazio Řím 1:1 (86. Trezeguet - 29. Rocchi), Messina - AC Milán 1:3 (6. Sculli - 33. Jankulovski, 44. Gattuso, 90. Gilardino), Livorno - Palermo 3:1 (4. z pen., 41. a 51. Lucarelli - 90.+2 Tedesco), Inter Milán - Reggina 4:0 (16. z pen. a 90.+2 Cruz, 23. Martins, 28. Cesar), AS Řím - Sampdoria 0:0, Parma - Siena 1:1 (64. Morfeo - 23. Guzman), Lecce - Treviso 1:1 (5. Vučinič - 83. Reginaldo).