Záložník Antonín Barák z Fiorentiny oslavuje svoji trefu proti AC Milán.

Záložník Antonín Barák z Fiorentiny oslavuje svoji trefu proti AC Milán. | foto: AP

Barák se trefil za Fiorentinu, body v Miláně to nepřineslo. Džekovi se povedl jubilejní duel

• 0
Fotbalisté Neapole v 15. kole italské ligy porazili 3:2 Udinese. Vedoucí celek tabulky zvítězili pojedenácté za sebou, což se mu v jednom ročníku povedlo poprvé v historii, a v Serii A zůstává dál jako jediný bez prohry. Inter Milán zvítězil 3:2 na hřišti Bergama, byla to jeho šestá výhra z posledních sedmi zápasů. Ve svém jubilejním 250. utkání v Serii A se dvakrát prosadil Edin Džeko. Antonín Barák dal první ligový gól za Fiorentinu, která podlehla AC Milán 1:2. O vítězství mistra rozhodl vlastní gól v nastavení.

Český reprezentační záložník Barák měl původně utkání začít na lavičce, ale při rozcvičce se zranil Giacomo Bonaventura, a tak Barák naskočil do základní sestavy.

Trenér Italiano této změny nemusel litovat, protože právě Barák po necelé půlhodině hry vyrovnal na 1:1. Úvodní trefu zápasu obstaral svým typickým zakončením na zadní tyč nejlepší střelec domácích Leao.

Barák ze hřiště odešel v 75. minutě a nebyl u centru střídajícího Vranckxe, který si obránce Milenkovič smolně ztečoval do vlastní branky. Fotbalisté Fiorentiny se u rozhodčího dožadovali odpískání nedovoleného zákroku na brankáře Terracciana, ale VAR vítěznou trefu potvrdil.

AC Milán je druhý, na Neapol ztrácí osm bodů. Fiorentina prohrála po sérii tří vítězství a je na desátém místě.

Skóre v Neapoli otevřel v osmé minutě nigerijský útočník Osimhen, který se prosadil posedmé v posledních šesti ligových zápasech. S devíti góly vede tabulku střelců.

Další trefy přidali Zieliński a Elmas a Neapol dlouho jasně vedla. Deset minut před koncem hosté dvěma „slepenými“ góly zápas zdramatizovali, domácí si však vítězství pohlídali.

Přímý souboj o třetí místo vyzněl jasně pro Juventus, který porazil Lazio 3:0 a vyhrál pošesté za sebou. Dva góly dal Kean.

Lecce zdolalo 2:0 Sampdorii, pro kterou to byla již 11. porážka v sezoně a čtvrtý zápas v řadě bez vstřelené branky. Domácí uspěli podruhé za sebou díky brankám mladíků Colomba a Bandy.

K výhře Boloni 3:0 nad Sassuolem pomohl mimo jiné jednou brankou Arnautovic, který je s osmi přesnými zásahy druhým nejlepším střelcem soutěže.

Inter zvládl těžké utkání v Bergamu. Ve 23. minutě obránce Interu De Vrij podrazil v pokutovém území domácího Zapatu a sudí Chiffi nařídil penaltu, kterou proměnil nejlepší střelec Bergama Lookman. Ještě do poločasu vyrovnal Džeko.

Do druhého poločasu nastoupili mnohem lépe hosté. V 56. minutě otočil průběh utkání Džeko a o šest minut později zvýšil náskok Interu vlastním gólem Palomino. Domácí obránce svou chybu alespoň částečně odčinil v 77. minutě, když snížil na 2:3.

Kromě Džeka oslavil 250. zápas v italské lize i trenér Interu Milán Simone Inzaghi. Bylo to pro něj 143. vítězství v této roli.

Fotbalisté AS Řím remizovali s FC Turín 1:1 díky gólu Matiče ze čtvrté minuty nastavení. První gól utkání vstřelil v 55. minutě hlavou záložník Linetty. Minutu před koncem byl za protesty vyloučen trenér AS Mourinho. V nastavení následně po faulu Djidjiho kopal Belotti penaltu, ale poslal ji do tyče. Přesto se jim povedlo vyrovnat, když Dybala střelou zpoza vápna trefil břevno a Matič odražený míč dorazil do branky.

V nominaci Římanů chyběl obránce Rick Karsdorp. Trenér Mourinho ho po remíze se Sassuolem v minulém kole nepřímo označil za zrádce a řekl, že si má hledat nové angažmá. Spekuluje se o zájmu Juventusu Turín. AS Řím potřetí za sebou nezvítězil a je sedmý. Turín je devátý.

Poslední Verona utrpěla desátou ligovou prohru v řadě, když na domácím hřišti podlehla Spezii 1:2. Domácí šli sice do vedení zásluhou Verdiho, ale Spezia utkání otočila v druhém poločase díky dvěma brankám svého nejlepšího střelce Nzoly.

Hellasu se navíc zranil brankář Dragowski, který je v polské nominaci na mistrovství světa. S poraněním kotníku opustil hřiště na nosítkách.

Výsledky 15. kola: Neapol - Udinese 3:2 (15. Osimhen, 31. Zieliński, 58. Elmas - 79. Nestorovski, 82. Samardzic), Sampdoria Janov - Lecce 0:2 (45.+1 Colombo, 83. Banda), Boloňa - Sassuolo 3:0 (30. Aebischer, 50. Arnautovic, 78. Ferguson), Bergamo - Inter Milán 2:3 (25. Lookman z pen., 77. Palomino - 36. a 56. Džeko, 62. vlastní Palomino), AS Řím - FC Turín 1:1 (90.+4 Matič - 55. Linetty), Hellas Verona - Spezia 1:2 (30. Verdi - 53. a 69. Nzola), Monza - Salernitana 3:0 (24. Carlos Augusto, 35. Dany Mota, 74. Pessina z pen.), AC Milán - Fiorentina 2:1 (2. Leao, 90.+2 vlastní Milenkovič - 28. Barák), Juventus Turín - Lazio Řím 3:0 (43. a 54. Kean, 89. Milik).

UC Sampdoria - US Lecce 0:2 (0:1)

Branky: 45+1. Colombo, 83. Banda. Rozhodčí: D. Doveri – D. Rocca, A. Cavallina. ŽK:33. Amione, 36. Djuričić - 44. Umtiti, 57. Gonzàlez, 87. Askildsen.

UC Sampdoria Audero – Murillo (82. Quagliarella), A. Ferrari, Amione – Bereszyński (C) (46. Augello), Rincón, Villar (46. Yepes), Djuričić (56. Verre), Léris – Gabbiadini, Montevago (56. Caputo).

US Lecce Falcone – Baschirotto, Pongračić (72. Gendrey), Umtiti, Gallo – Blin (71. Askildsen), Hjulmand (C), Gonzàlez – Strefezza (71. Banda), Colombo (84. Ceesay), Di Francesco (77. Oudin).

Bologna FC - US Sassuolo Calcio 3:0 (1:0)

Branky: 30. Aebischer, 50. Arnautović, 78. Ferguson. Rozhodčí: Pezzuto – Bercigli, Cecconi. ŽK:16. Soumaoro.

Bologna FC Skorupski – Posch, Soumaoro (84. Sosa), Lucumi, Lykogiannis – Medel (77. N. Moro), Ferguson – Aebischer (68. Orsolini), Domínguez, Soriano (C) – Arnautović (84. Barrow).

US Sassuolo Calcio Consigli – Toljan (66. Kyriakopoulos), Ayhan, G. Ferrari (C), Rogério – Frattesi (82. Harroui), Obiang (54. D. Berardi), Thorstvedt (46. Henrique) – Traorè (54. Álvarez), Pinamonti, Lauriente.

SSC Neapol - Udinese Calcio 3:2 (2:0)

Branky: 15. Osimhen, 31. Zieliński, 59. Elmas - 79. Nestorovski, 82. Samardžič. Rozhodčí: Giovanni Ayroldi. ŽK:25. Jesus, 78. Rui - 27. Walace, 37. Pereyra, 84. Ebosse.

SSC Neapol Meret – Di Lorenzo, Jesus (60. Östigaard), Kim Min-ča, Oliveira (46. Rui) – Anguissa, Lobotka, Zieliński (C) (67. Ndombèlé) – Lozano (60. Politano), Osimhen, Elmas.

Udinese Calcio Silvestri – N. Pérez, Bijol, Ebosse – Ehizibue, Lovrić, Walace (71. Jajalo), Arslan (57. Samardžič), Pereyra (C) – Beto (71. Nestorovski), Deulofeu (26. Success).

AC Monza - US Salernitana 1919 3:0 (2:0)

Branky: 24. Augusto, 35. Mota, 76. Pessina. Rozhodčí: Giua – Tolfo, Ricci. ŽK:43. Candreva. ČK:74. Candreva.

AC Monza Di Gregorio – Izzo, Marlon, Caldirola – Ciurria (77. Birindelli), Rovella, Pessina (C), Augusto (84. D'Alessandro) – Colpani (65. F. Ranocchia), Caprari (77. Petagna) – Mota (84. S. Vignato).

US Salernitana 1919 Sepe – Brún (46. Bohinen), Daniliuc, Pirola – Mazzocchi (C) (60. Candreva), Maggiore (46. Piątek), Radovanović, L. Coulibaly (72. Kastanos), Bradarić – Dia, Botheim (46. Valencia).

Hellas Verona FC - Spezia Calcio 1:2 (1:0)

Branky: 31. Verdi - 54. Nzola, 70. Nzola. ŽK:45+3. Lasagna, 79. Tameze - 33. Gyasi, 36. Holm, 87. Amian, 90+5. Ellertsson.

Hellas Verona FC Montipò – Dawidowicz, Günter (46. Hien), Ceccherini – Depaoli (81. F. Terracciano), Tameze, Veloso, Lazović (72. Doig) – Verdi (72. Kallon), Lasagna – Djurić (62. Henry).

Spezia Calcio Drągowski (43. Zoet) – Ampadu, Kiwior, Amian – Holm, Agudelo (83. Ellertsson), Ekdal (46. Verde), Caldara, S. Bastoni (83. Nikolaou) – Nzola, Gyasi (61. Bourabia).

AS Řím - Turín FC 1:1 (0:0)

Branky: 90+4. Matić - 55. Linetty. ŽK:53. Camara, 86. Dybala, 89. Tahirovic - 48. Buongiorno, 90+5. Lazaro.

AS Řím Patrício – Mancini (C), Smalling, Ibañez – Çelik, Cristante (69. Tahirovic), Camara (54. Matić), Zalewski (69. Dybala) – Volpato (46. El Shaarawy), Zaniolo – Abraham (70. Belotti).

Turín FC V. Milinković-Savić – Djidji, Zima, Buongiorno (C) (52. R. Rodríguez) – Lazaro, Linetty (80. Adopo), Ricci, Vojvoda (30. Singo) – Mirančuk (80. Radonjić), Vlašić – Sanabria.

AC Milán - ACF Fiorentina 2:1 (1:1)

Branky: 3. Leão, 90+2. Milenković - 29. Barák. ŽK:22. Díaz - 50. Barák, 52. Saponara, 75. Jović.

AC Milán Tătăruşanu – Kalulu, Thiaw (56. Dest), Tomori, Hernández – Binnásir, Tonali (87. Rebić) – Krunić (78. Vranckx), Díaz (56. Origi), Leão – Giroud.

ACF Fiorentina P. Terracciano – Dodô (18. Venuti), Milenković, Igor, Biraghi – Amrábat, Mandragora (67. Duncan) – Ikoné, Barák (76. Terzić), Saponara (76. Kouamé) – Cabral (67. Jović).

Atalanta Bergamasca Calcio - Inter Milán 2:3 (1:1)

Branky: 24. Lookman, 77. Palomino - 36. Džeko, 56. Džeko, 61. Palomino. Rozhodčí: Chiffi – Baccini, Colarossi. ŽK:74. de Vrij, 85. Škriniar, 87. Onana. Diváci: 18 952.

Atalanta Bergamasca Calcio Musso – Palomino, Demiral (68. Okoli), Scalvini (46. Malinovskyj) – Hateboer /C/, Koopmeiners, da Silva, Pašalić (83. Boga), Mæhle – Zapata (68. Højlund), Lookman.

Inter Milán Onana – Škriniar /C/, de Vrij, Bastoni (72. Acerbi) – Dumfries (72. Bellanova), Barella, Çalhanoğlu, Mchitarjan (80. Brozović), Dimarco (80. Gosens) – Martínez (84. Correa), Džeko.

Juventus FC - S. S. Lazio 3:0 (1:0)

Branky: 43. Kean, 54. Kean, 89. Milik. Rozhodčí: D. Massa – D. Bindoni, A. Tegoni. ŽK:25. Gatti, 27. Bremer - 28. S. Milinković-Savić.

Juventus FC Szczęsny – Bremer, Gatti, Danilo (C) – Cuadrado, Fagioli, Locatelli (85. Paredes), Rabiot, Kostić (64. F. Chiesa) – Kean (62. Di María), Milik.

S. S. Lazio Provedel – Marušić, Casale, Romagnoli, Hysaj (69. Gila) – S. Milinković-Savić (C) (78. Antônio), Cataldi (58. Vecino), Bašić (59. Alberto) – Romero (69. Cancellieri), F. Anderson, Pedro.