Rafael Leao (vlevo) z AC Milán a Nicolo Barella z Interu.

Rafael Leao (vlevo) z AC Milán a Nicolo Barella z Interu. | foto: Reuters

Matějů a Zmrhal slaví, Barák mezi poraženými. Inter skolil AC Milán

• 6
Inter Milán po remíze v Champions League se Slavií zvládl městské derby, porazil AC 2:0 a tabulku vede bez ztráty bodu. Radují se i fotbalisté Brescie, nováčka italské ligy, kteří ve čtvrtém kole soutěže uspěli na hřišti Udine 1:0. Za hosty zvládl kompletních devadesát minut Aleš Matějů, v závěru nastoupil i Jaromír Zrmhal. Další český fotbalista Antonín Barák odehrál v domácím dresu přes dvacet minut.

Čtvrtý český zástupce v zápase, devatenáctiletý záložník Udine Jan Kubala, zůstal na lavičce. Jedinou branku utkání vstřelil ve druhém poločase Ital Romulo. Nováček z Brescie vyhrál podruhé v sezoně a opět na hřišti soupeře.

V milánském derby na San Siru se skóre změnilo až v druhém poločase. Čtyři minuty po přestávce se díky šťastné teči do protipohybu Gianluigiho Donnarummy trefil Marcelo Brozovič.

Inter, který v úterním zápase Ligy mistrů až v nastaveném čase uhrál remízu s pražskou Slavií, zpečetil výhru v 78. minutě, kdy se trefila letní posila z Manchesteru United Romelu Lukaku. Belgický útočník dal už třetí branku v ligové sezoně, jeden gól přidal v kvalifikaci na evropský šampionát proti Skotsku.

Juventus nevkročil do svého utkání s Veronou nejlépe. Aktivnější hosté měli k dispozici pokutový kop, ale Samuel Di Carmine trefil tyč. Následnou dorážku poslal jeho spoluhráč jen do břevna, nakonec se ale podařilo celou akci zakončit Miguelu Velosovi ranou ze střední vzdálenosti do šibenice.

V 31. minutě srovnal dalekonosným pokusem záložník Aaron Ramsey, který vstřelil první gól po letním příchodu z Arsenalu. Obrat dokonal čtyři minuty po přestávce Ronaldo z penalty za faul. V nastavení Juventus mohl o výhru přijít, ale zachránil ho navrátilec Gianluigi Buffon, který nastoupil poprvé po návratu z Paříže. V nastaveném čase zmařil skvělým zákrokem šanci Darka Lazoviče na vyrovnání.

Juventus získal potřetí v sezoně plný počet bodů, pouze v minulém kole remizoval na hřišti Fiorentiny 0:0.

Výsledky a zápasy 4. kola: Udine - Brescia 0:1 (57. Romulo), 18:00 Juventus Turín - Hellas Verona, AC Milán - Inter Milán 0:2 (49. Brozovič, 78. Lukaku), Cagliari - FC Janov 3:1 (46. Simeone, 84. vlastní Zapata, 87. Joao Pedro - 83. Kouame).