José Callejón z Neapole (uprostřed) se se spoluhráči raduje z branky v zápase proti AC Milán. | foto: AP

Neapol porazila ve šlágru AC Milán, rozhodl báječný start do zápasu

• 1
V šesté minutě první gól, o tři minuty později druhý. Fotbalistům Neapole vyšel úvod zápasu s AC Milán parádně a díky brankám Lorenza Insigneho a Josého Callejóna nakonec ve 21. kole italské ligy zvítězili 2:1. V dresu domácích pouze snižoval slovenský záložník Juraj Kucka.

Neapol byla v prvních minutách zápasu nekompromisní. Lorenzo Insigne napřed křižnou ranou zakončil rychlý přechod do protiútoku - 1:0. O tři minuty později bylo na hostující lavičce o důvod k radosti víc. V roli nahravače opět Dries Mertens, mezi nohy gólmana Gianluigiho Donnarummy vypálil José Callejón a Neapol vedla o dvě branky.

Domácí stihli ještě v úvodním dějství snížit, když mezi obránce vtrhl Juraj Kucka a poslal balon kolem brankáře hostí. Milánský záložník Marko Pašalič pak po změně stran napálil hlavou břevno, skóre už se ale nezměnilo. Neapol v domácí soutěži neprohrála podesáté za sebou.

Ve druhém sobotním zápase si Fiorentina poradila s Chievem hladce 3:0.

Výsledky 21. kola: Chievo - Fiorentina 0:3 (18. Tello, 52. Babacar z pen., 90.+4 Chiesa), AC Milán - Neapol 1:2 (37. Kucka - 6. Insigne, 9. Callejón).