Duván Zapata z Udine oslavuje vstřelený gól v utkání s Juventusem.

Duván Zapata z Udine oslavuje vstřelený gól v utkání s Juventusem. | foto: AP

Udine s Janktem obralo o body Juventus, Inter nastřílel pět gólů

• 0
Fotbalisté Juventusu po sedmi výhrách v řadě ztratili body v Udine. V utkání 27. kola italské ligy tam prohrávali, po gólu Bonucciho ovšem vybojovali remízu 1:1. Na čele tabulky mají i přes zaváhání komfortní osmibodový náskok před druhým Římem.

Proti Juventusu odehrál celý zápas také český záložník Jakub Jankto. Zatímco na podzim dal proti stejnému soupeři svůj první gól v italské lize, tentokrát dostal v závěru prvního poločasu jen žlutou kartu.

Jeho tým však tentokrát dosáhl na bod.

Za ním domácí nasměroval v prvním poločase Zapata, který přesprintoval Bonucciho a z úhlu překonal Buffona. Obránce Juventusu pak své zaváhání napravil po změně stran, kdy hlavou zblízka vyrovnal.

Svého městského rivala AC opět přeskočil v tabulce jednoznačným vítězstvím 5:1 na hřišti Cagliari Inter Milán. Lazio Řím, jež ve večerním duelu porazilo Boloňu góly Cira Immobileho 2:0, je v italské lize čtvrté. Ladislav Krejčí tentokrát chyběl v základní sestavě Boloni, nastoupil až v závěru na necelou čtvrthodinu.

Už v sobotu se gólem blýskl jiný český reprezentant Patrik Schick, ve šlágru kola pak vyhrála Neapol nad AS Řím. (podrobnosti čtěte zde)

Nedělní zápasy 27. kola: Bergamo - Fiorentina 0:0, Cagliari - Inter Milán 1:5 (42. Borriello - 34. a 47. Perišič, 39. Banega, 67. Icardi z pen., 89. Gagliardini), Crotone - Sassuolo 0:0, Empoli - FC Janov 0:2 (89. Ntcham, 90.+1 Hiljemark), FC Turín - Palermo 3:1 (73., 76. a 81. Belotti - 30. Rispoli), Udine - Juventus Turín 1:1 (37. Zapata - 60. Bonucci), Boloňa - Lazio Řím 0:2 (9. a 74. Immobile).