Zlatan Ibrahimovic z AC Milán na hřišti Cagliari.

Zlatan Ibrahimovic z AC Milán na hřišti Cagliari. | foto: Reuters

Ibrahimovic zase válel. Dvěma góly zařídil výhru AC Milán na hřišti Cagliari

• 16
Fotbalisté AC Milán v 18. kole italské ligy porazili 2:0 Cagliari a vedou tabulku o tři body před Interem Milán. O výhře hostujícího celku, který posledních patnáct minut dohrával bez vyloučeného záložníka Alexise Saelemaekerse, rozhodl dvěma góly Zlatan Ibrahimovic.

Devětatřicetiletý švédský útočník otevřel skóre v sedmé minutě z penalty a druhý zásah přidal krátce po přestávce. Ibrahimovic v dosavadním průběhu Serie A zaznamenal dvanáct branek a od nejlepšího střelce aktuálního ročníku italské ligy Cristiana Ronalda z Juventusu ho dělí tři góly.

AC Milán si v devátém utkání venku připsal osmé vítězství a jako jediný ještě na soupeřových hřištích neprohrál. Rossoneri, kteří jedinou dosavadní porážku utrpěli před dvěma týdny s Juventusem, mají na prvním místě tabulky 43 bodů. Druhý Inter má 40 bodů a třetí Neapol 34, ale má jedno utkání k dobru.

Cagliari Calcio - AC Milán 0:2 (0:1)

Branky: 7. Ibrahimović, 52. Ibrahimović. Rozhodčí: Abisso – Liberti, Tolfo. ŽK:83. Godín, 88. Ceppitelli - 39. A. Romagnoli, 68. Saelemaekers. ČK:74. Saelemaekers.

Cagliari Calcio Cragno – Zappa (79. Pavoletti), Godín, Ceppitelli, Lykogiannis – Pereiro (57. Sottil), Marin, Duncan (68. Ch. Oliva) – Nainggolan, João Pedro (C) – Simeone (80. Cerri).

AC Milán G. Donnarumma – Calabria, Kjaer (46. Kalulu), A. Romagnoli (C), Dalot – Tonali (72. Meïté), Kessié – Castillejo, B. Díaz (83. Conti), Hauge (66. Saelemaekers) – Ibrahimović.