Fotbalisté AC Milán se v Cagliari radují z gólu Ismaela Binnásira (č. 4). | foto: Reuters

Potřetí za sebou těsná výhra. AC Milán se udržel v čele, Inter opět ztratil

• 3
Sen o titulu, na který čeká 11 let, nadále žije a je stále reálnější. AC Milán díky trefě Binnásira potřetí za sebou zvítězil 1:0 a vede italskou Serii A i po třicátém kole. Druzí jsou fotbalisté Neapole, kteří zdolali Udinese 2:1, třetí je po další remíze obhájce Inter.

AC Milán se proti Cagliari gólově prosadil v 15. venkovním duelu v řadě, což se mu během jedné sezony povedlo pouze v ročníku 1967/68. Sérii prodloužil po hodině hry výstavním volejem Binnásir a „Rossoneri“ potvrdili bilanci nejlepšího týmu na hřištích soupeřů.

Udinese poslal do vedení Deulofeu, v 52. minutě ale Osimhen hlavou srovnal a o 11 minut později dokonal obrat. Třiadvacetiletý útočník má v této sezoně na kontě 11 ligových gólů a jako první Nigerijec nastřílel v Serii A dva roky po sobě dvouciferný počet branek.

Snahu o vyrovnání zkomplikoval hostujícímu celku v 82. minutě Marí, jenž dostal po ostrém faulu červenou kartu.

Inter ztratil body pošesté z posledních sedmi utkání, od začátku února porazil v lize pouze poslední Salernitanu. Proti osmé Fiorentině musel dotahovat, na Torreirův gól z 50. minuty ale záhy odpověděl Dumfries. „Nerazzurri“ jsou třetí, o šest bodů za městským rivalem, proti kterému mají zápas k dobru.

Sobotní výsledky 30. kola: Neapol - Udinese 2:1 (52. a 63. Osimhen - 22. Deulofeu), Inter Milán - Fiorentina 1:1 (55. Dumfries - 50. Torreira), Cagliari - AC Milán 0:1 (60. Binnásir).

SSC Neapol - Udinese Calcio 2:1 (0:1)

Branky: 52. Osimhen, 63. Osimhen - 22. Deulofeu. Rozhodčí: Fourneau – Baccini, Cecconi. ŽK:65. Rrahmani, 90+3. Osimhen - 45+2. Zeegelaar, 48. Udogie. ČK:82. Marí.

SSC Neapol Ospina – Di Lorenzo (78. Zanoli), Rrahmani, Koulibaly, Rui – Anguissa, Lobotka, Ruiz (46. D. Mertens) – Politano (70. P. Zieliński), Osimhen, L. Insigne (C) (88. Elmas).

Udinese Calcio Silvestri – Becao, Marí, Zeegelaar – N. Molina (76. Soppy), Pereyra (C) (88. Jajalo), Walace, Makengo (76. Samardžič), Udogie – Beto (67. Pussetto), Deulofeu.

Inter Milán - ACF Fiorentina 1:1 (0:0)

Branky: 55. Dumfries - 50. Torreira. Rozhodčí: Chiffi – Valeriani, Pagliardini. ŽK:71. D'Ambrosio - 38. Milenković, 56. Saponara. Diváci: 54 988.

Inter Milán Handanovič (C) – D'Ambrosio, Škriniar, Bastoni (80. Dimarco) – Dumfries, Barella, Arturo Vidal (90. F. Caicedo), Çalhanoğlu, Perišić (80. Gosens) – Lautaro Martínez (74. Alexis Sánchez), Džeko (74. Correa).

ACF Fiorentina Terracciano – Biraghi (C), Milenković (90+1. Lucas Martínez), Igor, Venuti – Duncan, Torreira, Castrovilli – Saponara (74. Ikoné), K. Piątek (90+1. Cabral), N. González (90+1. Callejón).

Cagliari Calcio - AC Milán 0:1 (0:0)

Branky: 59. Binnásir. Rozhodčí: Di Bello – Peretti, Del Giovane. ŽK:77. Bellanova.

Cagliari Calcio Cragno – Goldaniga, Lovato, Altare – Bellanova (82. Pereiro), Marin, Grassi (82. K. Baldé), Dalbert (75. Zappa), Lykogiannis (68. Deiola) – Pavoletti (C), João Pedro.

AC Milán Maignan – Calabria (C), Kalulu, Tomori, Hernández – Kessié, Binnásir – Messias (78. Saelemaekers), B. Díaz (71. Krunić), Leão (71. Rebić) – Giroud (87. Ibrahimović).