Inzaghi završil stovku gólů v italské lize

• 1
Milán - Útočník AC Milán a současný nejlepší střelec italské ligy Filippo Inzaghi si připsal stou branku v nejvyšší soutěži. V osmém kole v zápase proti Reggině mu k ní neproměněnou penaltou dopomohl Rivaldo, Inzaghi snadno poslal vyražený míč od sítě. Hosté s Martinem Jiránkem v sestavě pak inkasovali ještě jednou, selhání při pokutovém kopu Rivaldo odčinil. Pavel Nedvěd připravil jediný gól Juventusu, který vyhrál v Modeně.

V dalším zápase zvítězil v Comu Inter Milán a udržel si tříbodový náskok právě před svým městským rivalem. Třetí v tabulce zůstává Juventus. Tomu výhru zařídil střídající Del Piero, jenž zužitkoval centr českého reprezentanta Pavla Nedvěda.

Z aspirantů na titul se nedařilo římskému AS, které doma remizovalo s Perugií. Hráči AS Řím však jsou za bod vděční, po poločase jejich tým prohrával už 0:2 a navíc hrál o deseti bez vyloučeného gólmana Antonioliho. Remízu svýmu góly zachránili Panucci a Totti.

Výsledky - 8. kolo:
Bergamo - Piacenza 2:0
(77. Sala, 87. Comandini), Empoli - Lazio Řím 1:2 (45. Atzori - 44. Corradi, 80. Stankovič), AC Milán - Reggina 2:0 (20. Inzaghi, 63. Rivaldo), AS Řím - Perugia 2:2 (67. Panucci, 71. Totti - 39. Zé Maria z pen., 43. Miccoli), Modena - Juventus Turín 0:1 (74. Del Piero), Como - Inter Milán 0:2 (57. Vieri, 65. Recoba), Udine - Boloňa 0:0, AC Turín -  Brescia 0:2 (31. Tare, 87. Appiah), Parma - Chievo (90. Pellisier)

LOS MUŽSTVA
AKTUÁLNÍ KOLO PŘÍŠTÍ KOLO
TABULKY

Všechny zápasy italské ligy začínaly minutou ticha, hráči tak uctili památku obětí zemětřesení v San Giulianu. Na s nímku fotbalisté AS Řím: zleva Panucci, Totti, Candela a Delvecchio.

Střelec vítězného gólu Juventusu v ligovém utkání v Modeně Alessandro Del Piero se objímá s Pavlem Nedvědem.

Útočník Interu Milán Alvaro Recoba obchází obránce Stijepana Tomase z Coma v utkání italské ligy.