Inter dal Reggině čtyři góly a snížil náskok lídra

• 6
Řím - Fotbalisté Interu Milán nastříleli čtyři góly na hřišti Regginy a po vysokém vítězství stáhli náskok vedoucího Juventusu. Lídr italské ligy v šestnáctém kole ztratil body, po sérii pěti výher tentokrát jen remizoval v Římě s Laziem. Třetí místo patří AC Milán, ten porazil 4:0 Messinu.

Remízu Juventusu zařídil ještě v prvním poločase francouzský kanonýr David Trezeguet, který už skóroval počtrnácté a jen dva góly ztrácí na Toniho z Fiorentiny. Vedení pro domácí obstaral o jedenáct minut dříve Rocchi.

Inter zahájil brankostroj už ve druhé minutě díky Uruguayci Cordobovi, do přestávky se ještě trefili nigerijský útočník Martins a jeho brazilský kolega Adriano. V nastaveném čase udělal tečku za výsledkem Pizarro. Inter nyní na druhém místě zaostává o osm bodů.

Polovinu gólů milánského AC, který nastoupil bez Marka Jankulovského, obstaral kanonýr Andrej Ševčenko.

Ukrajinský ostrostřelec se trefil v prvním poločase, v závěru zápasu pečetili vítězství slepenými góly Pirlo a Gilardino. Vítězství posunulo milánský tým před Fiorentinu, v jejímž dresu se 90 minut snažil i český obránce Tomáš Ujfaluši.

Domácí porážku 0:2 utrpělo Palermo, soupeř Slavie v Poháru UEFA. Zápas navíc nedohrál náhradník Ferri, který byl těsně před koncem vyloučen.

Mužstvo ze Sicílie nastoupilo v sestavě: Guardalben - Zaccardo, Barzagli, Biava, Grosso - Gonzalez, Corini, Barone, Bonanni (57. Ferri) - Makinwa (26. Brienza), (82. Palmiteri), Caracciolo.

Výsledky 16. kola:
Treviso - Lecce 2:1
(31. a 64. Filippini - 69. Vučinič z pen.), Lazio Řím - Juventus Turín 1:1 (16. Rocchi - 27. Trezeguet), Siena - Parma 2:2 (52. Locatelli, 76. Chiesa - 47. Corradi, 90+4. Dessena), Cagliari - Ascoli 2:1 (8. Esposito, 26. Suazo z pen. - 55. Biso), Chievo - Udine 2:0 (34. Tiribocchi, 65. Obinna z pen.), Empoli - Fiorentina 1:1 (73. Vannucchi - 69. Pazzini), AC Milán - Messina 4:0 (23. z pen. a 47. Ševčenko, 83. Pirlo, 84. Gilardino), Palermo - Livorno 0:2 (67. Pfertzel, 90+3. Morrone), Reggina - Inter Milán 0:4 (2. Cordoba, 15. Martins, 40. Adriano, 90. Pizarro), Sampdoria - AS Řím 1:1 (56. Flachi z pen. - 15. Totti).

20. Lecce 16 3 2 11 14:28 11

Český fotbalista Pavel Nedvěd z Juventusu se během zápasu na hřišti Lazia ocitl na trávníku vleže.