Fukal má zlomený nos. Byl operován

• 4
Mönchengladach - Dohru na operačním sále mělo pro českého fotbalistu Milana Fukala sobotní bundesligové utkání Mönchengladbachu s Dortmundem. V jeho průběhu utrpěl zlomeninu nosu a podle informací klubu se ještě večer podrobil operaci. Jak dlouho bude obránce Mönchengladbachu chybět, není jasné.

Fukal nastoupil proti Dortmundu v základní sestavě a podle agentury SID patřil k nejlepším hráčům, přestože v prvním poločasu neproměnil velkou šanci.

Zranění utrpěl při srážce s Larsem Rickenem, na hřišti však vydržel až do 80. minuty, kdy místo něho přišel posílit útok Václav Svěrkoš. Mönchengladbach už ale porážku 1:2 odvrátit nedokázal.

Fukal po zápase zamířil s klubovým lékařem Stefanem Hertlem do nemocnice, kde mu chirurgové narovnali zlomené kůstky.

Zda bude moci nastoupit už příští týden proti svému bývalému zaměstnavateli Hamburku, není jasné. Je možné, že bude hrát s maskou jako například Dán Ebbe Sand ze Schalke, který utrpěl minulý týden už třetí zlomeninu nosu za posledních šest let.