DRUHÝ GÓL LYONU. Kevina Trappa, brankáře Paris St. Germain, překonává Sergi...

DRUHÝ GÓL LYONU. Kevina Trappa, brankáře Paris St. Germain, překonává Sergi Darder (vpravo). | foto: Reuters

Mistři z Paříže utrpěli první porážku v sezoně, cenný skalp má Lyon

• 0
Rekordní a obdivuhodná série fotbalistů Paris St. Germain je u konce. Přemožitele ve fracouzské lize našel obhájce titulu ve 28. kole, na stadionu Lyonu prohrál 1:2. Je to první porážka Zlatana Ibrahimovice a spol. po 36 zápasech.

Pařížskému celku se na hřišti Olympique příliš nedaří, v Ligue 1 tam triumfoval naposledy v květnu 2013.

Ve 13. minutě poslal domácí po Lacazettově asistenci do vedení teprve devatenáctiletý útočník Cornet, který si připsal třetí trefu v sezoně. Ještě do přestávky Lyon zvýšil náskok, Darder si efektně obhodil kapitána hostů Silvu a z hranice malého vápna překonal gólmana Trappa.

Nejlepší střelci

23 gólů - Zlatan Ibrahimovic (Paris St. Germain)

13 - Michy Batshuayi (Marseille)

12 - Benjamin Moukandjo (Lorient), Edinson Cavani (Paris St. Germain)

PSG prohrával 0:2 v ligovém zápase poprvé od prosince 2013.

Po přestávce dal hostům naději Lucas Moura, další branku už ale Paris St. Germain nepřidal. Z hlediska postavení v tabulce nemusí prohra úřadujícího mistra mrzet, neboť má na druhé Monako náskok 23 bodů. Lyon se posunul na třetí místo o skóre před Caen.

Dominique Arribagé, trenér předposledního Toulouse, po sobotní prohře 1:2 s Rennes rezignoval. Klubový prezident Olivier Sadran zatím nemá jasno o jeho nástupci.

Toulouse sice nad Rennes od 78. minuty vedli zásluhou branky nejlepšího střelce klubu Ben Yeddera, v závěru ale hosté výsledek otočili, když v 90. minutě vyrovnal Dembélé a ten samý hráč v nastavení asistoval Grosickému.

Devatenácté Toulouse ztrácí už deset bodů na nesestupové pozice a do konce sezony zbývá deset kol. Poslední ligovou výhru si tým připsal 9. ledna na hřišti Remeše.

Výsledky 28. kola: Lyon - Paris St. Germain 2:1 (13. Cornet, 45.+1 Darder - 51. Lucas), Nantes - Monako 0:0, St. Etienne - Caen 1:2 (90.+1 Eysseric - 78. Delort, 82. Rodelin), Montpellier - Lille 3:0 (52. Berigaud, 60. Dabo, 86. Skhiri), Guingamp - Angers 2:2 (39. Privat, 66. Giresse z pen. - 30. Capelle, 78. Ketkeophomphone z pen.), Remeš - Bordeaux 4:1 (23. Mandi, 34. Bifouma, 67. Charbonier, 89. Bangoura - 69. Ounas), Toulouse - Rennes 1:2 (78. Ben Yedder - 90. Dembélé, 90.+1 Grosicki), Troyes - Lorient 0:1 (3. Waris), Nice - Bastia 0:2 (61. Diallo, 64. Ayité). Zápas Ajaccio - Marseille byl odložen kvůli podmáčenému hřišti.