Fotbalisté Levante slaví gól v utkání proti Barceloně.

Fotbalisté Levante slaví gól v utkání proti Barceloně. | foto: AP

Ani Coutinhův hattrick nestačil. Barcelona překvapivě podlehla Levante

• 4
Pořádná přestřelka byla k vidění na hřišti Levante, kde domácí celek vedl v utkání 37. španělské ligy nad Barcelonou už o čtyři branky, přesto se musel o výhru strachovat. Nakonec vítězství uhájil, nad mistrem triumfoval 5:4.

Barcelona nastoupila k zápasu s týmem ze spodní poloviny tabulky v téměř nejsilnější sestavě. Z tradičních opor chyběli jen Messi a Umtiti, na lavičce začal Piqué.

Domácí mají výtečnou formu. Do duelu šli s vědomím čtyř ligových výher v řadě. Dobrý start zařídil Emmanuel Boateng, který v 9. minutě otevřel skóre. Po půlhodině hry si pak pohrál s gólmanem Ter Stegenem, tělem odstavil posledního obránce a navýšil vedení svého celku.

Katalánský velkoklub dokázal ještě do konce první půle snížit, tečovanou ranou se prosadil Philippe Coutinho.

Vstup do druhého poločasu ovšem opět patřil Levante, tentokrát poslal míč do sítě Enis Bardhi. A to nebylo zdaleka vše.

O pár okamžiků později zkompletoval svůj hattrick jednadvacetiletý Boateng. Stal se tak prvním hráčem v La Lize od roku 2005, kterému se proti tomuto klubu podobný kousek povedl. Tenkrát se třikrát trefil Diego Forlán.

Na 5:1 opět zvyšoval Bardhi. Barcelona rázem prohrávala o čtyři branky. Nevídaná situace.

Druhým gólem v utkání opět zmenšil manko Coutinho a v 64. minutě se radoval už potřetí. Znovu mu k zásahu pomohla teč jednoho z domácích obránců.

Když poté proměnil nařízený pokutový kop Luis Suárez, zdálo se, že Barcelona je schopna ze špatně rozehraného duelu vybojovat nějaké body. Jenže nestalo se. Levante uhájilo velkolepé vítězství a připsalo si cenný skalp mistra.

Barcelona prohrála v lize poprvé od dubna 2017, kdy nestačila na Málagu. Obě porážky od sebe dělí přesně 400 dní.

37. kolo španělské ligy: Espaňol Barcelona - Málaga 4:1 (8. Moreno, 27. García, 30. Baptistao, 79. Piatti z pen. - 39. Adrián z pen.), Levante - FC Barcelona 5:4 (9., 30. a 49. Boateng, 46. a 56. Bardhi - 38., 59. a 64. Coutinho, 71. Suárez z pen.).

Levante UD - FC Barcelona 5:4 (2:1)

Branky: 9. E. Boateng, 31. E. Boateng, 46. E. Bardi, 50. E. Boateng, 56. E. Bardi - 39. Coutinho, 59. Coutinho, 64. Coutinho, 71. L. Suárez. ŽK:22. E. Bardi, 37. E. Boateng, 63. Coke, 70. Campaña, 88. Lerma, 90+3. Pazzini - 20. Vermaelen, 66. Busquets, 88. L. Suárez, 89. Denis Suárez, 90+4. Piqué, 90+4. Y. Mina.

Levante UD Olazábal – Coke, Suárez Pier, Postigo, Luna – Morales (C) (85. Rochina), Lukić, Campaña, E. Bardi – Martí (68. Lerma), E. Boateng (77. Pazzini).

FC Barcelona ter Stegen – Semedo, Y. Mina, Vermaelen (32. Piqué), Alba – Coutinho, Rakitić, Busquets, Iniesta (C) (60. Denis Suárez) – O. Dembèlé (60. Alcácer), L. Suárez.

Espanyol Barcelona - Málaga CF 4:1 (3:1)

Branky: 9. G. Moreno, 27. Sergio García, 30. Baptistão, 79. Piatti - 39. Adrián González. Rozhodčí: Martínez – Díaz, Noval. ŽK:67. Miquel, 73. Rosales.

Espanyol Barcelona Diego López – Javi López, David López, Naldo, Vilà – Baptistão, Darder (71. Roca), Ca. Sánchez, Melendo (59. Piatti) – G. Moreno, Sergio García (84. Jurado).

Málaga CF Prieto – Rosales, L. Hernández, Miquel, González (46. López) – Lestienne (59. Bastón), Adrián González, Iturra, Rolán – En-Nesyri, Success (81. Bueno).