Jude Bellingham (nahoře) a Antonio Rudiger oslavují výhru Realu. | foto: Reuters

Real v oslabení udolal Alavés a dostal se do čela španělské ligy před Gironu

• 0
Fotbalisté Realu Madrid v 18. kole španělské ligy i v oslabení zvítězili 1:0 na hřišti Alavése a zakončí rok na prvním místě tabulky. „Bílý balet“ se posunul o skóre před Gironu, která dnes remizovala 1:1 v Seville s Betisem.

Real si proti šestnáctému týmu tabulky za celý zápas nevytvořil větší převahu. Snahu o vítězství mu navíc zkomplikoval stoper Nacho, jenž byl v 54. minutě po ostrém šlapáku vyloučen. Kapitán týmu dostal druhou červenou kartu v ligové sezoně.

Favorit se prosadil až ve druhé minutě nastavení, kdy Vázquez netypicky hlavou poslal do sítě Kroosův centr z rohového kopu. Madridský velkoklub neprohrál už 17 soutěžních duelů za sebou.

Gironu poslal do vedení v 39. minutě z penalty Dovbyk, s 11 góly třetí nejlepší střelec soutěže. Jeden ze soupeřů pražské Sparty ze skupiny Evropské ligy srovnal v 88. minutě, kdy se po rohu prosadil z dorážky Pezzella.

Fotbalisté Betisu křepčí po vyrovnávajícím gólu proti Gironě.

Katalánci nedosáhli na osmou venkovní výhru v řadě, což se ve španělské lize dosud podařilo pouze Realu a Barceloně. Girona alespoň neprohrála v nejvyšší soutěži podesáté za sebou, série Betisu čítá dokonce 13 utkání.

Dvoutýdenní vánoční pauzu stráví na šestém místě San Sebastian, který dnes remizoval bez branek na půdě sedmnáctého Cádizu. Osmifinalisté Ligy mistrů udrželi tříbodový náskok na sedmý Betis.

Real Betis - Girona FC 1:1 (0:1)

Branky: 89. Pezzella - 39. Dovbyk. ŽK:45+4. Guardado, 45+6. M. Roca - 44. Dovbyk, 83. A. García.

Real Betis R. Silva – Bellerín (15. Ruibal), Pezzella, Riad, Miranda – M. Roca (67. Altmira), Guardado (46. Carvalho) – Diao, Rodri (67. B. Iglesias), A. Pérez – José (67. Ezalzúlí).

Girona FC Gazzaniga – E. García, Da. López (35. Juanpe), Blind, Gutiérrez – Couto (79. V. Fernández), I. Martín, A. García, Torre (66. Portu), Sávio (79. Solís) – Dovbyk (66. Stuani).

Deportivo Alavés - Real Madrid 0:1 (0:0)

Branky: 90+2. L. Vázquez. Rozhodčí: Díaz – Santaursula, Hernández. ŽK:45. R. Duarte, 83. J. López, 90. Tenaglia - 39. Bellingham, 85. Ancelotti (trenér). ČK:52. N. Fernández. Diváci: 19 275.

Deportivo Alavés Sivera – Gorosabel (78. Tenaglia), Abqár, Marín, Duarte /C/ (59. López) – Guevara, Blanco, Guridi (59. Hagi) – Rebbáš (72. Sola), Omorodion (78. K. García), Rioja.

Real Madrid Arrizabalaga – Vázquez, Fernández /C/, Rüdiger, F. García – Valverde, Kroos, Modrić (55. Tchouaméni), Díaz – Bellingham, Rodrygo (90+6. Ceballos).

Cádiz CF - Real Sociedad 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Villanueva – Perez, Mateo. ŽK:33. Alejo, 56. Fali, 85. Alcaraz - 85. Remiro. Diváci: 17 693.

Cádiz CF Gil – Carcelén (C), Fali (90+4. J. Hernández), Chust, Pires – Alejo (77. Ocampo), Alcaraz, Á. Fernández (65. Sobrino), Navarro (65. Kouamé) – C. Ramos, Ma. Gómez (65. Guardiola).

Real Sociedad Remiro – Odriozola (46. Traoré, 68. Elustondo, 80. A. Muñoz), Zubeldia, Le Normand, Tierney – B. Méndez, Zubimendi, Merino (68. Turrientes), Oyarzabal (C) – Sadiq (68. C. Fernández), Kubo.

RCD Mallorca - CA Osasuna 3:2 (1:1)

Branky: 12. Nastasić, 54. Dan. Rodríguez, 62. Raíllo - 7. Ibáñez, 90+1. Budimir. Rozhodčí: Melero López – Serrato, Lozano. ŽK:28. Raíllo, 47. Maffeo, 79. J. Costa - 90+5. Ávila.

RCD Mallorca Rajković – Maffeo, G. González, Raíllo (C), Nastasić, J. Costa (79. Copete) – Ant. Sánchez (90. Llabrés), Morlanes (70. Darder), S. Costa, Dan. Rodríguez (90. Ndiaye) – Larin (70. Prats).

CA Osasuna S. Herrera – Areso, Dav. García (C), J. Cruz I, R. Peña – Moncayola (81. Barja), Torró (46. I. Muñoz), Ibáñez (66. Ávila) – Arnáiz (66. Raúl García), Budimir, Mo. Gómez (46. Oroz).