Milan Baroš (Galatasaray Istanbul) se raduje z gólu

Milan Baroš (Galatasaray Istanbul) se raduje z gólu - Český útočník Milan Baroš se v dresu Galatasaraye Istanbul raduje z jednoho ze dvou gólů, který vstřelil v úvodním utkání Poháru UEFA proti Bellinzoně. | foto: AP, ČTK

Český útočník Baroš pomohl proměněnou penaltu Galatasarayi k výhře

• 3
Český fotbalový reprezentant Milan Baroš z Galatasaraye Istanbul zaznamenal v turecké lize devátý gól v sezoně, kterým ukončil více než dvouměsíční brankový půst.

TURECKO

V utkání 32. kola s posledním celkem tabulky Kasimpasou proměnil dvě minuty po příchodu na hřiště penaltu a pomohl domácímu celku k výhře 3:1. Galatasarayi nicméně patří dvě kola před koncem až dvanácté místo.

Galatasaray přišel v závěru prvního poločasu o těsný náskok, ale čtvrt hodiny po změně stran ho získal zpět. Baroš se dostal do hry v 58. minutě a už po několika desítkách vteřin se bez rozpaků postavil k pokutovému kopu, z nějž zajistil domácím vedení 2:1. Třetí gól vítězů pak ještě v 81. minutě přidal Servet Cetin.

Výsledky 32. kola: Galatasaray - Kasimpasa 3:1 (druhý gól vítězů Baroš z pen.).

BELGIE

Výsledky 8. kola play-off: FC Bruggy - Genk 3:0.

RAKOUSKO

Výsledky 33. kola: Salcburk - Kapfenberg 4:2.

SKOTSKO

Český brankář Tomáš Černý nezabránil sestupu Hamiltonu do druhé skotské ligy. Rozhodla o tom porážka 0:1 v utkání předposledního kola se St. Johnstone.

Na předposlední St. Mirren ztrácí Hamilton kolo před koncem šest bodů.

Šestadvacetiletý olomoucký odchovanec Černý se po svém příchodu v roce 2007 stal výraznou oporou Hamiltonu. Také v této sezoně patřil mezi klíčové hráče, ale sestup neodvrátil.

Přitom v posledních šesti zápasech ani jednou neinkasoval více než gól a přispěl ke třem výhrám, které do dlouho živily naději na záchranu.

Hamilton doplatil především na mizernou produktivitu; v 37 zápasech dal pouhých 23 gólů.

K titulu se naopak výrazně přiblížili Glasgow Rangers, kteří vyhráli 2:0 nad Dundee United. Pokud v nedělním utkání zvítězí na hřišti Kilmarnocku, budou moci slavit.

Výsledky 37. kola: Aberdeen - St. Mirren 0:1, Glasgow Rangers - Dundee United 2:0, St. Johnstone - Hamilton 1:0.